04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

המלצה: להגדיל את שיעורי הפנסיה בקיבוצים
צבי זרחיה, דה מרקר
 
 

ועדת המשנה לנושא פנסיה בקיבוץ המתחדש בראשות ח"כ אילן גילאון (מרצ) מציעה להגדיל את שיעורי הפנסיה בקיבוצים.

יו"ר הועדה ח"כ אילן גילאון (מרצ) מסר כי "בשלב זה לא מדובר בחקיקה אלא בהמלצות בפני התנועה הקיבוצית ושאר הצדדים. אם נראה שאין התקדמות בהידברות בין הקיבוצים, משרדי הממשלה ושאר המוסדות הרלוונטיים, נשקול לפנות לחקיקה. אנו רואים חשיבות רבה בהתיישבות העובדת ובדור המייסדים של מדינת ישראל. פנו אלינו מאות חברי קיבוץ, התייחסנו ברצינות ובכובד ראש לכל ניירות העמדה והמחקרים שהובאו בפנינו, שמענו אנשי מקצוע שונים בתחום ביניהם פרופ' איתן ששינסקי, קיימנו דיונים בנושא וכך גיבשנו את ההמלצות. הלוואי שזו תהיה ההשראה לפנסיה ממלכתית במדינת ישראל".

בין ההמלצות שגובשו:
•הגדלה משמעותית בגובה הגמלה הפנסיונית המשולמת לגמלאי, לפחות ל-40% מהשכר הממוצע במשק. בנוסף, יילקחו בחשבון ותק החבר וההכנסה הממוצעת בקיבוץ (כיום פנסיית המינימום לחברי קיבוץ עומדת על 35% מהשכר הממוצע במשק בלבד, וכשבעה קיבוצים אינם עומדים גם בסכום זה).
 •כל קיבוץ יבנה תכנית ארוכת טווח לכיסוי חובו האקטוארי לחבריו.
 •במקרה של מימוש נכסים תינתן קדימות לתשלום פנסיה.
 •ייווצר כלי פיננסי ייחודי למענה לצורכי הפנסיה של הקיבוצים ותינתן בו האפשרות להפקדת סכומים חד פעמיים גדולים על ידי הקיבוץ. ההפרשה לקרן תהיה שמית והקיבוץ יפריש אליה סכום מינימלי עבור כל חבר מדי שנה.
 •יש לאפשר פתיחה מחדש של קופות גמל עמית קיבוץ (מכשיר פנסיוני לחיסכון ארוך טווח כנגד ההתחייבויות הפנסיוניות של הקיבוץ לחבריו. המכשיר בוטל בשנת 2008).
 •קיבוצים שאינם מסוגלים לעמוד בתשלומים יוכלו לקבל היתר לתשלום מופחת מרשם האגודות השיתופיות. הסכומים שיופחתו יירשמו כחוב של הקיבוץ לחבר.
 •תוקם קרן של התנועה הקיבוצית, אליה יתרמו הקיבוצים אחוז אחד מתקבולים מעסקות מימוש נכסים. קרן זו תשמש כעזרה לחברים שקיבוצם לא יוכל לעמוד בתשלום הפנסיה שלהם.
 •תיבדק ותוסדר יכולת התשלום של כל קיבוץ, על מנת שחבריו לא יקופחו......

....
 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר דה מרקר


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333  

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים