04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    חדש בקיבוצים: השלמת פנסיה ל-70 גמלאים
    קרן סל"ע של התנועה הקיבוצית משלימה את גמלת הפנסיה לחברים - בקיבוצים שאינם משלמים את המינימום הנדרש. ויש גם חדשות על משכנתאות

נחמן גלבוע, אתר      www.mynet.co.il

כ-70 גמלאים - משלושה קיבוצים שאינם מסוגלים לשלם את הפנסיה הבסיסית, כפי שנקבעה על ידי רשם האגודות השיתופיות, בסך 40% מהשכר הממוצע במשק - עמדו בדרישות קרן סל"ע (סיוע לפנסיה, ערבות הדדית) ויזכו לקבל בסוף החודש הזה את ההשלמה לגמלת הפנסיה מהקרן התנועתית.
בהנהלת הקרן ממשיכים לבדוק בקשות של גמלאים נוספים מאותם קיבוצים, והן יאושרו למי שעומד בקריטריונים שקבעו הקרן ומזכירות התנועה הקיבוצית.

קרן סל"ע, שלפני כן נקראה קרן שפ"ע (שיפור פנסיה, ערבות הדדית) - "החלפנו את השם אחרי שאמרו לנו שהוא מטעה, כי אנחנו לא כל כך בשפע", מסבירה מנהלת אגף חברה, קהילה ותרבות, ד"ר רינת גלילי מנירים - נוסדה על ידי התנועה הקיבוצית במטרה לסייע לחברי הקיבוצים שאינם מסוגלים לעמוד בתשלום "פנסיית הרשם", והונה מתבסס על מקורות תנועתיים ותרומות של קיבוצים המיישמים את הערבות ההדדית התנועתית.
נכון לעכשיו, גויסו ממקורות התנועה 4 מיליון ש"ח, וכשני מיליון ש"ח נוספים נתרמו על-ידי קיבוצים, כשהמטרה היא להגיע לסכום כולל של 10 מיליון ש"ח.
"בקרן נקבעו קריטריונים לבחינת זכאות הקיבוץ", מציינת גלילי, "וקריטריונים לבחינת זכאות החברים באותו קיבוץ. הקריטריונים של הקיבוץ הם קבלת אישור מרשם האגודות השיתופיות לתשלום פנסיה מופחתת, ואישור מנהל אגף הכלכלה בתנועה וראש הארגון הכלכלי האזורי, לאחר שבדקו את הנתונים. האישור לקיבוץ יינתן למשך שנה, ויידון מחדש לקראת השנה העוקבת.

"הקריטריונים של חבר הקיבוץ הם.....
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר mynet.co.il              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים