04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הכנסת התחילה להתעניין בפנסיה
    כחלון התניע וקידם כמה מהלכים מבורכים בתחום הפנסיה במושב הזה. חלקם כבר הבשילו והגיעו לכנסת וחלקם עוד בתהליכי עבודה במשרד האוצר, אבל כחלון כבר הודיע שהם יקרו. בין היתר, במהלך המושב האחרון, המשרד הצליח להקטין במשהו את ניגודי העניינים בין המעסיקים לבין עובדיהם החוסכים לפנסיה, ומתחילת 2016 אין יותר חובה על העובדים לחסוך דרך סוכן הביטוח של המעסיק או דרך סוכן ביטוח בכלל

שאול אמסטרדמסקי, כלכליסט

אחרי שני עשורים של התפרקות מאחריות לעתיד הכלכלי של העובדים - הפנסיה שלהם - מדינת ישראל התחילה לשנות מעט את המגמה במושב האחרון של הכנסת. זה קורה לאט, עקב בצד אגודל ולא עד הסוף או בצורה עקבית, אבל זה בהחלט קורה. וכשצריך לתת קרדיט, צריך לתת אותו בשמחה: מי שאחראי לשינוי המגמה הזאת הוא שר האוצר משה כחלון.
כחלון התניע וקידם כמה מהלכים מבורכים בתחום הפנסיה במושב הזה. חלקם כבר הבשילו והגיעו לכנסת וחלקם עוד בתהליכי עבודה במשרד האוצר, אבל כחלון כבר הודיע שהם יקרו. בין היתר, במהלך המושב האחרון, המשרד הצליח להקטין במשהו את ניגודי העניינים בין המעסיקים לבין עובדיהם החוסכים לפנסיה, ומתחילת 2016 אין יותר חובה על העובדים לחסוך דרך סוכן הביטוח של המעסיק או דרך סוכן ביטוח בכלל.
רפורמה נוספת שכבר הגיעה לכנסת ואמורה להפחית את דמי הניהול היא זו שתאפשר לחוסכים לקבץ את כל החסכונות הפנסיוניים המפוזרים שלהם לחיסכון פנסיוני פעיל אחד. כיום החוסכים משלמים את דמי הניהול המקסימליים על כסף פנסיוני ששוכב בקופות וקרנות לא פעילות, אך ברגע שהכסף יעבור לקרן הפעילה שלהם — הם ישלמו פחות.
מנגד, ובאופן קצת פחות חיובי, משרד האוצר החליט לקצץ בהטבות המס לחוסכים לפנסיה, בעיקר לעובדי ההייטק ואלו שמשתכרים שכר גבוה, במקום לעודד אותם לחסוך יותר. הקיצוץ הזה לא יהיה האחרון והוא צפוי לחזור על עצמו בעתיד.
אחד המהלכים שהותנעו במושב האחרון, אך שהעבודה עליהם טרם הסתיימה, הוא המהלך להגדלת שיעורי החיסכון לפנסיה של העובדים. המשרד הגיע להסכמה עם ההסתדרות ולפיה....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים