04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הכנסת: ייקור בפרמיות ביטוח תאונות עבודה
    נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה: "האוצר רוצה לכסות בור של 600 מיליון שקל על גבם של העסקים החלשים"

מערכת טלנירי


בהצבעה שקיימה ועדת העבודה והרווחה על הרפורמה בביטוח תאונות עבודה, אושר כי יתייקרו תעריפי ביטוח תאונות עבודה למעסיקים. אחרי שכל נציגי הארגונים העסקיים בניהם התאחדות המלאכה והתעשייה עם הנשיא יוסי אלקובי והמנכ"לית רוית גרוס, ארגון להב, נציג הקבלנים וארגון יועצי המס, תקפו בחריפות את הדרישה לייקר את הפרמיה של הביטוח הלאומי ולממן ימים נוספים של היעדרות עובדים, הושג סיכום לפיו פרמיית הביטוח הלאומי של המעסיקים תעלה רק 0.1% משכר העובד, במקום הדרישה שדרשה הוועדה תחילה ל0.7% (עם תקנות בטיחות שיתווספו בהמשך לפיהן עסק שינקוט בתקנות בטיחות מסוימת שיקבעו, תינתן לו הנחה ואף תבוטל התוספת האמורה, ולעומת זאת מעסיק שלא יעמוד בתנאי התקנות יפריש אף יותר מ0.1%).
כמו כן, הוסכם כי במקרה של תאונת עבודה המעסיקים יישאו במימון המשכורת עד ל 12 יום, כפי שהיה עד עכשיו (ולא יממנו עד 30 יום כפי שדרשה הוועדה תחילה).
יוסי אלקובי נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה שנכח היום בדיון אמר: "נדמה כי באוצר רוצים לכסות בור תקציבי של 600 מיליון שקל, בכל מחיר וזאת על גבם של העסקים הקטנים החלשים. התירוץ לפיו התייקרות הפרמיה תבטיח כי המעסיק ינקוט בזהירות יתר שתמנע תאונות עבודה מופרך ומגוחך, שכן לא הוצגו שום נתונים שמראים כי בשנים האחרונות ישנה עלייה של תאונות עבודה, ויתרה מזאת זה פשוט הזוי לקשר בין עליית פרמיה לבטיחות בעבודה....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר טלנירי              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים