04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    פנסיה מוזלת? כך העובדים מאבדים עשרות אלפי שקלים
    הרפורמה להוזלת דמי הניהול בקרנות הפנסיה, שהיתה אמורה לשפר תנאיהם של מאות אלפי עובדים המשלמים דמי ניהול גבוהים, לא באמת עובדת. בדיקת ynet מעלה כי בפועל רוב המעסיקים לא עשו דבר ולמעשה אף אחד לא מחייב אותם לעשות משהו. את המחיר משלמים העובדים

אליצפן רוזנברג, אתר YNET


חצי שנה אחרי שהחלה באופן רשמי הרפורמה להוזלת דמי הניהול בקרנות הפנסיה, מסתבר כי המציאות הנוכחית רחוקה מאוד מההצהרות החגיגיות שסיפקו משרד האוצר ורשות שוק ההון.
למרות הכוונות הטובות, הרפורמה בה התגאו שר האוצר משה כחלון, והממונה על שוק ההון דורית סלינגר לא באמת עובדת. למעשה, מסתבר שהרפורמה סורסה עוד בטרם יצאה לדרך.

בתחילת 2016 ערך משרד האוצר מכרז לבחירת 2 קרנות פנסיה שיהוו ברירת מחדל - אליהן יצרפו המעסיקים, עובדים שלא בחרו בקרן פנסיה.
המהלך של האוצר הגיע על רקע המציאות בה מאות אלפי עובדים, שלא בחרו בקרן פנסיה ספציפית, מנותבים על ידי מעסיקיהם לקרנות פנסיה, חלקן בדמי ניהול גבוהים שנוגסים עשרות אלפי שקלים בחיסכון במרוצת השנים.
עובד שלא הודיע למעסיק לאן להעביר את ההפרשות החודשיות לפנסיה, המעביד הוא זה שבוחר עבורו את החיסכון. כאן קיימים לא מעט שיקולים מצד המעסיק או סוכן הביטוח ומנהל ההסדרים הפועלים מטעמו, שיעדיפו קרן מסוימת, שלא בהכרח טובה לעובד ועלולה לגבות דמי ניהול יקרים יותר.
בנוסף, בעוד חלק מעובדי הארגונים הגדולים נהנים מהצעות אטרקטיביות בדמי הניהול, עובדי המעסיקים הקטנים יותר ואלו שאינם מאוגדים משלמים לרוב מחיר יקר. המכרז נועד כאמור לחייב את המעסיקים ל.....
אז מה קורה בשטח? בדקנו מול 2 קרנות הפנסיה כמה הצטרפו ומתברר שהמספרים....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים