04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    המעסיק לא הפריש מספיק כסף? קרן הפנסיה לא אחראית
    ביה"ד דחה תביעת עובדת נגד קרן הפנסיה "מבטחים", בה נטען כי לקרן יש אחריות בגין הפרשה בחסר של המעסיק

חן מענית, גלובס  


קרן פנסיה אינה אחראית לנזקים שנגרמו למבוטח שלה במקרה של הפרשות חסרות מצד המעסיק לפנסיה של העובד, והיא גם אינה צריכה לבדוק את תקינות השכר שמפריש המעסיק - כך קבע לאחרונה בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב.
אחת מהזכויות הבסיסיות של כל עובד שכיר היא שהמעסיק שלו ידאג להפריש כספים ממשכורתו לחיסכון פנסיוני, שיאפשרו לעובד להתקיים בכבוד בהגיעו לגיל מבוגר ולאחר יציאתו לגמלאות. הכספים המופרשים מנוהלים ומושקעים בקרן הפנסיה שבה בחר העובד, והעובד גם זכאי לנדוד בין קרנות פנסיה לאורך שנות עבודתו.

אולם, מה קורה כאשר עובד שיצא לפנסיה סבור כי המעסיק לא הפריש לקרן הפנסיה שלו את כל הכספים להם הוא זכאי, וגמלתו נפגעה? ומהי, אם בכלל, אחריותה של קרן הפנסיה למחדל? אלה הן השאלות שעלו לאחרונה בתביעה שהגישה שולמית טל, אחות במקצועה, שפרשה לגמלאות בספטמבר 2015 לאחר 18 שנות עבודה ב"עמותת בית אבות על-ידי איחוד עולי בולגריה בישראל".
טל הגישה לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב תביעה נגד העמותה בה עבדה שנים ארוכות, בדרישה לקבל פיצוי בגין אי-תשלום רכיבי שכר שונים, ובטענה כי בשל אי-התשלום נפגע גובה גמלת הזקנה המשולמת לה. כן תבעה טל את קרן הפנסיה מבטחים שאצלה היא מבוטחת, בטענה כי היא נושאת באחריות לאי-תשלום הגמלה המגיעה לה. התובעת טענה כי מבטחים לא בדקה שהסכומים שהופרשו לטובתה על-ידי מעסיקה, היו בשיעור שהתחייב.
התובעת טענה כי אחריותה של מבטחים כלפיה נובעת מכך שמבטחים "הפרה את חובותיה בדין כלפי התובעת, התרשלה והפרה כלפי התובעת את חובת הזהירות מכוח תפקידה כקרן פנסיה". לדבריה, מבטחים הייתה חייבת לבחון את הסכומים המופרשים עבורה מדי חודש, וחדלה מלעשות כן.

בית הדין האזורי לעבודה קבע כי.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים