04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    כחלון מתעקש על קרן פנסיה מוזלת שתהווה ברירת מחדל:
"אנחנו הוועד של החלשים"
    שר האוצר תקף את ההסתדרות ואת ארגוני המעסיקים על רקע התנגדותם לרפורמת קרן הפנסיה המוזלת של סלינגר: "נלך עד הסוף עם המהלך הזה"

רחלי בינדמן, כלכליסט  


"באין ועד אחר, אנחנו הוועד של העובדים החלשים", כך מגיב לראשונה שר האוצר משה כחלון להתנגדות של הסתדרות העובדים וארגוני המעסיקים לרפורמת קרן פנסיית ברירת המחדל שכחלון עצמו מוביל עם המפקחת על הביטוח דורית סלינגר ושאמורה להעניק לעובדים חסרי כוח המיקוח במשק תנאי פנסיה משופרים ומוזלים.
בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי הן ארגוני המעסיקים בראשות שרגא ברוש והן הסתדרות העובדים בראשות אבי ניסנקורן מתנגדים ליוזמת האוצר לייצר קרן פנסיית ברירת מחדל (על בסיס מכרז בקרב קרנות הפנסיה) שתשרת את העובדים חסרי כוח מיקוח. הרפורמה של האוצר כוללת דרישה ממעסיקים שיבחרו שלא לתת לעובדים שלהם את קרן פנסיית ברירת המחדל לצאת למכרז מסודר לבחירה בין קרנות הפנסיה בענף, והפרמטר המרכזי שיצטרך לקבוע את הבחירה יהיה פרמטר דמי הניהול.
בסוף השבוע הבהיר כחלון כי הניסיונות לסכל את הרפורמה לא יצליחו וכי "אנחנו הולכים עד הסוף עם המהלך להקמת קרן פנסיה מוזלת והורדת דמי הניהול שמשלמים העובדים החלשים בישראל. לעובדים החלשים והלא מאוגדים אין ועד שיילחם עבורם וידאג להם לתנאים טובים ודמי ניהול נמוכים, ולכן אנחנו מייצגים אותם — אנחנו הוועד שלהם". באמירה זו כחלון בעצם עוקץ את ניסנקורן שמתיימר לדבריו לייצג את כלל העובדים במשק, ובכלל זה את העובדים החלשים.
ההסתדרות, שכאמור מתנגדת אף היא לרפורמה במתכונתה המקורית (בדגש על בחירת הקרן בעיקר על סמך פרמטר דמי הניהול) נזהרה מאוד מלהביע התנגדות גורפת למהלך, מחשש....

 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              

                           
   
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים