04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הניסיון להנגיש את דו"חות הפנסיה
משאיר חלק מהחוסכים מאחור
    בעקבות הוראה של רשות שוק הון, דו"חות הפנסיה השנתיים ישלחו מעכשיו רק דרך המייל. לא משתמשים במייל? לשנות את ברירת המחדל החדשה לא יהיה פשוט

הילה ויסברג, אתר www.kan.org.il


רואים את המכתב הזה?
ייתכן שהוא מוכר לכם. מאות אלפי חוסכים לפנסיה בישראל קיבלו מכתב דומה מחברת הביטוח שלהם בשבועות האחרונים, שבו היא הודיעה להם שאת הדו"ח השנתי של הפנסיה כבר לא יקבלו כדואר רגיל - כפי שהיה עד היום - אלא ישירות למייל. כלומר, בהתאם להוראה חדשה של רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון, ברירת המחדל לקבל הדו"ח השנתי של הביטוח הפנסיוני שלהם משתנה. לפי הרשות, המהלך מבוסס על בדיקות ומחקרים שערכו בחודשים האחרונים, והראו שיש סיכוי יותר טוב שאנשים עד גיל 67 יקראו הודעות מחברת הביטוח שיגיעו למייל שלהם, על פני הדואר הרגיל.
ההוראה אמנם לא תחול על פנסיונרים, אלא רק על חוסכים פעילים, אך מה עם אנשים שלא נגישים למייל? הרי הנפגעים העיקריים מהמהלך הזה עלולים להיות אנשים שאמנם דיווחו על כתובת מייל לחברת הביטוח, אבל לא חשופים במיוחד לכתובת המייל הספציפית, או מחזיקים בכמה כתובות, ונוטים לפספס חלק מהתכתובות שמגיעות אליהם מחברות מסחריות (שרובן הרי הן תכתובות שיווקיות). וההיגיון אומר, שיש סיכוי טוב שהאנשים האלה הם בני 50-60 פלוס. יש להם מייל, אבל הם לא בהכרח משתמשים בו לעתים קרובות.
ברשות הסבירו שמי שלא מי מעוניין בשינוי של ברירת המחדל, יכול .....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר KAN.ORG.IL              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים