04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    ביטוח חיים  : על חשיבותה של הבנה
ובדיקה ששווה הרבה כסף !!!
    ירון שמיר, אתר Bizportal

ביטוח חיים מבטיח סכום חד פעמי במקרה פטירה מכל סיבה שהיא. מניסוי שאינו מדעי אך אינטואיטיבי, נראה לי כי אם אשאל 100 אנשים כמה עולה להם היום ביטוח החיים שלהם אולי חמישה ידעו לענות, כאשר חלקם יקחו בחשבון בתוך אותה עלות עלויות של ביטוחים אחרים שהם אינם ביטוח חיים. יתרה מכך, אם אשאל את אותם 100 איש כמה יעלה להם ביטוח החיים עוד חמש שנים סביר להניח שהמספר ירד ל-0.
 
עמלת ניהול השקעות היא עמלה המשולמת כדמי ניהול נוספים לטובת ניהול השקעות מהמכשרים הפנסיונים. אם אשאל 100 אנשים כמה עולה להם עמלת ניהול השקעות אני מניח כי כמות האנשים שידעו לענות נמוכה אף מהשאלה הקודמת. ולגבי גרעון דמוגרפי, עלות נוספת אשר נגבית בקרנות פנסיה בגין ביטוח, אני מניח שהמספר יהיה זהה.
 
בדקו את עצמכם:
האם אתם יודעים כמה עולה לכם ביטוח חיים?
בעיקר אם הגעתם לגיל מבוגר ועל מנת שלא תופתעו בגיל פרישה ויסתבר לכם כי למרות ששילמתם מידי חודש כמה אלפי שקלים לא נשאר לכם כמעט חסכון. מסתבר שחלקכם חושבים בטעות כי הם חוסכים כסף אך לעיתים גם למעלה מ-50% מההפקדה רוכשת ביטוח חיים. למי שלא יודע, עלות ביטוח החיים משתנה מידי תקופה (בדרך כלל שנה או 5 שנים) על פי גילו של המבוטח. עלויות הביטוח לאורך זמן יכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים.
 
האם יכול להיות שאתם משלמים על אותו מוצר עלויות שונות?
אז מסתבר שכן. אם רכשתם בעבר ביטוח חיים בעיקר אם זה היה עד תחילת שנות ה-2000 ביטוח החיים שלכם מתבסס על לוחות תמותה ישנים. לוחות תמותה ישנים משמעם בדרך כלל....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר ביזפורטל              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים