04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

ביטוח חיים: מי בכלל צריך אותו?
יהודה מודעי , אתר YNET
 
 

בפרוס השנה החדשה והימים הנוראים, הביטוי "חשבון נפש" לא מפסיק להדהד. האם אי פעם ישבנו עם עצמנו וחשבנו כמה נפשנו שווה, כמה אנחנו שווים, איך אנחנו יכולים לחשב את השווי שלנו והאם בכלל צריך לעשות זאת? התשובה היא, כנראה, כן - אנחנו צריכים לחשב את שוויינו.
פעם בכמה שנים, לרוב כאשר אנו מחליפים עבודה, אנחנו נפגשים עם סוכן הביטוח שלנו. בדרך כלל הוא שואל אותנו כמה לבטח את ביטוח החיים שלנו, ואנחנו מחייכים במבוכה ומתייעצים איתו לגבי הנוהג המקובל. הוא זורק מספר כמו מיליון או שניים, ואנחנו מסכימים - כי הרי אף לא אחד מעוניין להעריך את עצמו רק ב-200 אלף שקל למשל. אנחנו, הרי, שווים מיליונים, משקלנו גם בזהב טהור לא יספיק.
זוהי מלכודת דבש: התענוג המפוקפק שטמון בידיעה כי ליורשים שלנו יובטח גן של שושנים לאחר שנסתלק מהעולם, יכול לעלות לנו מאות שקלים מדי חודש ואלפים מדי שנה. שכן ביטוח החיים לא נועד לקבוע לנו מחיר - אלא לדאוג לבני ביתנו לאחר שנעבור לעולם ללא סוכני ביטוח. בכלל, אולי צריך לשנות את המושג "ביטוח חיים" למושג "ביטוח הכנסתם של ילדינו עד שיגדלו".

אולי בכלל לא צריך ביטוח חיים?

הנה עובדה שרובנו נוטים לשכוח: ביטוח חיים הוא כמו ביטוח רכב - אין מעבר יתרות בין שנה לשנה. אם לא תבעתם את ביטוח הרכב השנה, הפסדתם את הפרמיה ששילמתם. כך גם לגבי ביטוח החיים - אין ערובה של חיסכון כספי.
מדי פעם, כאשר נכנס למשרדי עובד צעיר ורווק ואנחנו משוחחים על זכויותיו הסוציאליות, אני שואל מסקרנות אם יש לו ביטוח חיים. לעתים עונה העובד בחיוב - ואז אני מפתיע אותו כשאני שואל: "לא חבל על הכסף? הרי אם תיעלם בטווח הקרוב, זה יהיה כמובן טראומטי למשפחה, אבל בפועל היורשים שלך יקבלו את הכסף. מדובר בכספים שהיית יכול להפקיד בתוכנית חיסכון או בפנסיה - כדי שלא תהיה עני מרוד בגיל הזהב".

אגב, לא רק צעירים משלמים על ביטוח חיים כפי שממליץ להם סוכן הביטוח.....
 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר YNET


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים