04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    מקפת לחוסכים: "אם תעברו למתחרים לפני דצמבר ‑
תפסידו אלפי שקלים"
   
רחלי בינדמן, כלכליסט    

קרן הפנסיה מקפת של חברת מגדל הזהירה את עמיתיה כי מי שיעבור בחודשיים הקרובים לקרנות מתחרות, יפסיד הטבה כספית חד־פעמית של אלפי שקלים. מבוטחים שביקשו להעביר את כספם לקרן אחרת קיבלו בימים האחרונים מסרונים והודעות אי־מייל ממקפת, שבהם נכתב: "מגדל־מקפת צפויה לחלק סכום עודף חד־פעמי לקראת סוף 2017 שעשוי להגדיל את היתרה על שמך באופן משמעותי. לתשומת ליבך! אם יועברו הכספים בגינך לקרן פנסיה אחרת לאחר 30.9.2017, לא תעמוד לך הזכות לקבלת הסכום העודף ממגדל מקפת, וגם לא מקרן הפנסיה אליה יועברו כספיך".

התחרות תיפול בין הכיסאות

כפי שנחשף ב"כלכליסט" באוגוסט האחרון, עמיתי קרנות הפנסיה החדשות ייהנו בקרוב מתוספת חד־פעמית של אלפי שקלים לחסכונותיהם, בשל עודף אקטוארי שנוצר בקרנות. מקורו של העודף בשינויים בהקצאת האג"ח המיועדות שמנפיקה המדינה לקרנות כדי לסבסד את החיסכון הפנסיוני. בראשית השנה המליצה ועדה בראשות מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד לשנות את חלוקת האג"ח המיועדות בין חוסכים צעירים ומבוגרים באופן שיפחית מהחוסכים הפעילים את נטל המימון של הפנסיונרים. העודף האקטוארי שנוצר בקרנות בשל המהלך יחולק בין העמיתים.
בקרנות הגדולות ההטבה לכל מבוטח תהיה גדולה במיוחד (בין 0.6% ל־0.9% מהסכום שצבר), שכן העודף האקטוארי שנוצר בהן גדול יותר בשל שיעור גבוה של מבוטחים שהגיעו לגיל פרישה. מי שצבר 500 אלף שקל באחת הקרנות הגדולות יקבל מענק חד־פעמי של .....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים