04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    מנהלים או עבדים? השיווק הגאוני של חברות הביטוח
    ביטוחי המנהלים שווקו לעובדים בדרך מבריקה: חוזה שאין בו אי וודאות או עמימות - אתם תדעו בדיוק כמה כסף תקבלו בעתיד כשתצאו לפנסיה. בתמורה גבו מהמבוטחים דמי ניהול מופרכים של בין פי 2 לבין פי 5 מדמי הניהול של קרן הפנסיה. אבל הכללים בשוק השתנו

יהודה מודעי, אתר וואלה!


לטעמי אין הגדרה מעצבנת יותר בכל הלשון העברית מהביטוי "ביטוח מנהלים". ההבטחה המרומזת בביטוי זה היא שרק מנהלים מקבלים את הביטוח "היוקרתי" - ומי מאיתנו לא רוצה להיות מנהל, לקבל משכורת של מנהל וליהנות מהטבות של מנהל?
לכאורה, ביטוח מנהלים משדרג אותנו ברגע אחד, ומצמיד לכולנו את התואר "מנהל". בפועל, ההגדרה "ביטוח מנהלים" היא בערך כמו להציג נקניקיות בעשרה שקלים כ"חטיפי אנטריקוט", או כמו להקים בשכונת הרכבת בלוד שכונה חדשה בשם "כפר סביוניהו". יש דברים שפשוט לא מתחברים טוב.
כדי שכולנו נבין במה מדובר נהפוך את המונח ביטוח המנהלים בטור זה לביטוח "עבדים". כך יהיה קל יותר להיפטר ממוסכמות שיווקיות, ולהבין על מה באמת אנחנו מדברים.

חוזה בלי עמימות

כשביטוחי העבדים הוצגו בעבר לעובדים, דאגו סוכני הביטוח לעטוף את המסגרת הפנסיונית הזו בדרך מבריקה ולהציג אותה כחוזה שאין בו אי וודאות או עמימות: אתם תדעו בדיוק כמה כסף תקבלו בעתיד כשתצאו לפנסיה. מול פיתוי שכזה גם ריקי כהן מחדרה לא ישבה בחיבוק ידיים וחתמה על חוזה שהבטיח לה כמה תקבל כשתפרוש. בשונה מקרן פנסיה שבה אין כל יכולת לדעת מה יקרה בפרישה, בביטוח העבדים הנושא הזה סגור הרמטית, לכאורה.
בעבור הבטחה זו גבו מהמבוטחים דמי ניהול גבוהים, מופקעים ומופרכים של בין פי 2 לבין פי 5 מדמי הניהול של קרן הפנסיה. אם לא די בכך הרי שבקרנות הפנסיה ניתן לעשות הסדרים בגין דמי הניהול, ואילו בביטוח עבדים הרבה פחות.
בביטוח עבדים שנחתם בין האנשים הקטנים לחברות הגדולות נקבע מקדם המרה – נניח 180. כלומר, את ההון שצברנו יחלקו בעת שנגיע לגיל הפנסיה ב-180, והסכום שיתקבל הוא זה שיהיה הקצבה החודשית הקבועה שלנו. חוזה.
בחוזה המובטח הזה עם חברות הביטוח גלומות עוד שתי הנחות חזקות: האחת, חברת הביטוח תרוויח כל הזמן, והשנייה - התנאים לא ישתנו, מה שהיה נכון לפני 10 ו-15 שנה יהיה נכון גם....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר וואלה!               

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים