04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
אין פנסיה לעוזרת? זה יכול לעלות יותר ממיליון שקל
בילי פרנקל, אתר YNET
 
 

עובדי משק הבית עובדים שעות רבות בביתנו. מה הזכויות המגיעות להם, אילו חובות חלות על המעסיקים - בעלי הבית, ולאיזה סיכון הם חשופים אם לא יפרישו להם כסף לקרן פנסיה? מדריך !


קדחת הניקיונות המסורתית לקראת חג הפסח נמצאת בעיצומה, כשבחלק לא מבוטל מהמקרים היא מתבצעת בסיוע עוזר או עוזרת בית, בין אם גיוסו במיוחד למשימה ובין אם הם עובדים במקום באופן קבוע. מה הזכויות המגיעות להם, ואילו החובות שחלות על המעסיקים שלהם - הלא הם בעלי הבית?

 סגנית הממונה הראשי על יחסי עבודה במשרד התמ"ת, עו"ד רבקה ורבנר, מדגישה כי עובדי משק בית, ישראלים וזרים, זכאים למלוא הזכויות בדומה לכל עובד שכיר, כאשר יש לשלם את המשכרות על בסיס שעות עבודה או יום עבודה בפועל, ולחשב את הזכויות הסוציאליות בהתאם. לפניכם דגשים נוספים של התמ"ת בנושא:

החזרי נסיעות: בתמ"ת מדגישים כי עובד או עובדת במשק הבית זכאים להחזרי נסיעות, אם הם נזקקים לתחבורה כדי להגיע למקום העבודה ולשוב ממנו.
ימי מחלה: עובדי משק בית זכאים לתשלום על ימי מחלה, החל מהיום השני למחלתם. בעבור ימי המחלה השני והשלישי הם יקבלו 50% מסך שכרם היומי, ובעבור כל אחד מימי המחלה הבאים - 100% מסך שכרם היומי. הזכאות לדמי מחלה לא תעלה על תקופה מצטברת של יום וחצי לכל חודש עבודה שבו עבד העובד אצל אותו מעביד ולא יותר מ-90 ימים בסך הכל.
דמי הבראה: בתמ"ת מציינים כי מציינת עובדי משק בית שעבדו באותו מקום שנה אחת לפחות, זכאים לקבל דמי הבראה, בדומה לעובדים אחרים. תעריף דמי ההבראה עומד כיום על 371 שקל והוא מתעדכן באתר משרד התמ"ת.
כיצד מחשבים את דמי ההבראה? .....

 

לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר YNET
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4357524,00.html


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333  

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים