04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    מכירים את כל החסכונות שלכם לפנסיה? סיכוי טוב שלא!
    במרוצת השנים צובר החוסך הממוצע יותר מקופת גמל או קרן פנסיה אחת, לעיתים קיימת קופה כזו שכלל לא מודעים לקיומה. למה המציאות הזו עולה לנו ביוקר ואיך מאתרים את החסכונות?

אתר YNET, בשיתוף וובי


כמה כסף חסכתם לפנסיה? השאלה הזו מטרידה רבים ובצדק, אבל אם חשבנו שנביט בדו"ח שקיבלנו מקרן הפנסיה ונגלה שם את התשובה, אז כדאי שנדע שהמספרים שיופיעו שם לא בהכרח יתנו את המענה.

אם יש ברשותכם קרן פנסיה פעילה, שאליה אתם מפקידים מדי חודש את החיסכון, זה עדיין לא אומר שהיא החיסכון היחיד שיש לכם. במרוצת השנים, במיוחד בעת מעבר בין עבודות, ייתכן שנפתחו עבורכם קרנות פנסיה או קופות גמל, כאלו שהפסקתם להפקיד אליהן בשלב מסוים ופתחתם קופה אחרת במקומן.
המציאות הזו גורמת לכך שבהחלט ייתכן שיש בבעלותכם כמה חסכונות, למרות שאינכם יודעים לומר במדוייק מהו הסכום העומד לרשותכם.
אז איך אפשר לדעת? האמת, עד כמה שזה נשמע אבסורדי, עד לפני שנים ספורות המשימה הזו היתה מורכבת מאוד. לעיתים נדרש החוסך גם להשקיע כספים לצורך איתור החסכונות שלו. בשנים האחרונות חלו שינויים מרחיקי לכת בתחום הזה לטובת החוסכים שהפכו את התמונה לבהירה יותר.
כך לדוגמה בשנת 2013 נחנך האתר לאיתור חסכונות במשרד האוצר, המאפשר על ידי הקשת פרטים מזהים, לדעת אלו חסכונות צבורים לזכות החוסך (גם חוסך שנפטר). ואולם, הנתונים שניתן לקבל באתר זה הם מוגבלים מאוד - המערכת מציינת מה סוג החיסכון הקיים (קופת גמל, קרן פנסיה, פוליסת ביטוח) והיכן הוא מנוהל – שם הגוף הפיננסי שם מופקדים הכספים. לא מתקבל כל פרט מעבר לכך (כגון מה שם הקופה הספציפית, כמה כסף נחסך וכו).

בנוסף, המידע ניתן רק על חסכונות לא פעילים - כלומר כאלו שלא בוצעה בהם כל פעולה במהלך החצי שנה האחרונה.
 
אז איפה תוכלו לברר?
שינוי מבורך נוסף שחל בשנים האחרונות הוא ....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים