04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הטעויות הגרועות ביותר שאנשים עלולים לעשות
עם כספי הפנסיה שלהם
    למה אסור למשוך את כספי הפיצויים? ואיזה סעיף משמעותי חייבים לבדוק בתלוש המשכורת?

אסף נתן, אתר הידברות


כספי הפנסיה שאדם חוסך במהלך חייו אינם דבר מוחשי. לכן אנשים נוטים לעשות בהם טעויות משמעותיות. הנה מספר דוגמאות.

משיכת כספי הפיצויים
אם העובד יעבור מקום עבודה וימשוך את כספי הפיצויים, שמהווים למעשה שליש ויותר מההפרשה לפנסיה, כמו שמתיר החוק, מצבו יהיה בכי רע! 40% מכספי הפנסיה שלכם יימחקו אם תשתמשו בכספי הפיצויים שלכם.

שיפוצים - ישנן משפחות רבות שיש להן חלום לערוך בבית שיפוץ יסודי. הבעיה היא, כמובן, חוסר מזומנים. הופ! אחד ההורים מסיים מקום עבודה, פתאום יש לו אפשרות לקבל 100,000 ₪ שמגיעים לו מכספי הפיצויים.
חתונה - כל הורה דואג לילדים. כמובן, זו מציאות מבורכת. עדיין, הדאגה עלולה להיות הרסנית. נחזור למקרה שלנו, הורה שעוזב את מקום העבודה מקבל פיצויים שיכולים בקלות להגיע ליותר מ-100,000 ₪. אם באותה תקופה יש ילד שמתחתן, הרבה הורים פשוט ייקחו את כספי הפיצויים לטובת חתונתו של הילד.
פיטורין - מובן לגמרי שמשפחה במציאות של פיטורין ממקום העבודה נכנסת ללחץ כלכלי, אולם בדיוק בשביל זה יש לנו דמי אבטלה. חייבים לנהוג בחסכנות, ולא להוציא את כספי הפיצויים! גם אם אין ברירה תשתדלו שלא למשוך את חלק מכספי הפיצויים, על מנת שלא לפגוע בפנסיה שלכם, שעלולה להתכווץ משמעותית. בצעד זה, של משיכת כספי הפיצויים, חתכתם לעצמכם את הפנסיה ב-40%! אם הייתם אמורים לקבל פנסיה סבירה של 7,000 ₪ - תקבלו בפועל רק 4,200 ₪ לחודש. למעשה, גם אם הסיבה למימוש של כספי הפיצויים צודקת מאוד, התוצאה הרסנית באותה מידה לגבי גובה הקצבה. אף הורה לא רוצה להיסמך לעת זקנתו על עזרת ילדיו
ציטוט ממשרד האוצר: "טעות נפוצה היא להתייחס לכספי הפיצויים ככסף שקיבלתם במתנה או כסף שנפל עליכם מהשמיים. הכסף הזה נועד כדי שתוכלו להתקיים בכבוד לאחר הפרישה".

השכר המבוטח
. האם אתם יודעים על איזה שכר המעסיק מפריש עבורכם לטובת הפנסיה?....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר הידברות               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים