04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    מיתוסים לא נכונים על החיסכון הפנסיוני שלכם
    מהאמונה שהסוכן או המעסיק דואגים לנו לדמי ניהול ועד למיתוס שיש זמן להתחיל לחסוך לפנסיה. אמירות רבות הנאמרות כיום בעניין החיסכון הפנסיוני אינן נכונות ועשויות לגרום לחוסך לבצע טעויות

איציק אסטרייכר, כלכליסט    


שינויים רבים ותכופים בחוקים ובכללים בשוק החיסכון הפנסיוני אשר משפיעים על כל אחד מחייבים אותנו לקחת את השליטה על הפנסיה לידיים שלנו. למרבה הצער אמירות רבות הנאמרות כיום בעניין החיסכון הפנסיוני אינן נכונות וגורמות לחוסך לבצע טעויות או לא לבצע מהלכים הנתונים לשליטתו ויש בהם כדי לשפר את מצבו.

במסגרת מאמר זה ננפץ 5 מיתוסים אשר היווצרותם והאמונה בהם פוגעת בחוסך

הסוכן/המעסיק דואג לי לדמי ניהול: חיסכון בקופת גמל או קרן פנסיה מלווה בתשלום דמי ניהול, אשר מנוכים מדי חודש מחשבון החוסך בקופה. לדמי הניהול אומנם קיימת תקרה אשר אסור לגבות שיעור גבוה ממנה אבל מגוון המחירים רחב מאוד ונגזר מאינטרסים שונים. למעסיק יש עיסוקים משלו, מערכות קשרים ואינטרסים עם חברת הביטוח, סוכן הביטוח ולא תמיד יש לו את המידע והידע כדי לדאוג לעובדים בנושא הפנסיה שלהם. רק החוסך יכול לבחון את המחיר שהוא משלם, לנהל מו"מ ולוודא שהוא משלם פחות על מנת שיהיה לו יותר כסף בפנסיה.
על קופת הגמל אי אפשר להפסיד: כספי קופות הגמל, ביטוחי המנהלים, קרנות ההשתלמות ומרבית כספי קרנות הפנסיה מושקעים בשוק ההון. עם הכסף שלכם בקופת הגמל קונים מניות ואגרות חוב. אלו ניירות ערך הנסחרים בבורסה, ברובם, ויש להם מחיר/ שווי. מחיר ניירות הערך עולה ויורד ולכן גם שווי הכספים של החוסך משתנה. יכול לעלות ויכול לרדת. לחוסך היכולת להשפיע על רמת הסיכון שבה ינוהלו הכספים שלו בתוכניות הפנסיוניות על ידי מעורבות בבחירת מסלולי ההשקעה בהם יופקדו הכספים.

כדאי למשוך כספי פיצויים כאשר מחליפים מקום עבודה....
אני צעיר, יש לי זמן להתחיל לחסוך לפנסיה....
אני מפקיד לקרן הפנסיה שהמעביד/ הסוכן אמר לי.....

 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים