04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    משיכה קטלנית: זה מה שיפגע לכם הכי חזק בפנסיה
    תשכחו מדמי הניהול, מעמלות ואפילו מהתשואה. הכל כמובן חשוב, אך מה שעתיד לפגוע לכם הכי הרבה בקצבת הפנסיה שתקבלו - זה משיכת כספי הפיצויים. כך, מדי שנה אלפי חוסכים מקצצים בעשרות אחוזים את ההכנסה העתידית שלהם, במו ידיהם

אליצפן רוזנברג, אתר YNETמה תהיה ההכנסה שלנו אחרי שנפרוש מהעבודה? אולי חלק מאתנו מאמינים כי יקבלו פחות או יותר את סכום המשכורת האחרונה שקיבלו במקום עבודתם, אולם המציאות רחוקה מכך.
על פי מיטב התחשיבים וההערכות, חוסך בקרן פנסיה שהחל לעבוד בגיל 27 ופרש בגיל 67, עשוי לקבל במקרה הטוב כ-60% מהמשכורת האחרונה וזאת בהנחה שהופרשו לו כספים לחיסכון פנסיוני באופן מלא ולכל אורך שנות עבודתו, הוא לא משך כספים מהחיסכון אף פעם, התשואה בחיסכון היתה מעל הממוצע והוא שילם דמי ניהול נמוכים מהממוצע.

יש זמן

אם לא התקיימו התנאים הללו, סביר להניח כי הכנסתו בגיל 67 תעמוד על כ-50% ממשכורתו האחרונה טרם הפרישה ואף פחות מכך.
כאמור, כמה גורמים משפיעים במשך השנים על סכום הקצבה שנקבל, כשברקע לא ניתן להתעלם מכך שתוחלת החיים עולה, כלומר אותו סכום כסף שחסכנו במשך 30 שנה, פחות או יותר, צריך להספיק לנו ליותר שנים ממה שחשבנו קודם, בה בעת שגם איכות החיים עולה – ואנחנו רוצים להוציא יותר (הצריכה עולה).
כמובן, רצוי שנרוויח כמה שיותר במהלך השנים כדי שגם נחסוך יותר, אך מה לעשות שזה לא תלוי בנו. ואולם על הדבר שהכי משפיע על ההכנסה העתידית שלנו (חוץ מגובה המשכורת), מסתבר שכן יש לנו השפעה.
מה זה? מדובר במשיכת כספי הפיצויים במהלך עשרות שנות החיסכון, או לייתר דיוק - אי משיכת הכספים.
 
לאן הלכו 40% מהפנסיה שלכם????
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים