04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הצעדים שאתם יכולים לנקוט עכשיו
כדי להגדיל את הפנסיה
    כל עובד חייב להפקיד חלק מהשכר לחיסכון פנסיוני, אך יש גורמים שמקטינים לנו את החיסכון אותם נשאף לצמצם ומצד שני יש גם אפשרות לחסוך יותר

אבי אייכלר, כלכליסט


מאז 2008 חלה חובה על כל מעסיק במשק להפקיד לפנסיה עבור כל אחד מעובדיו, ללא יוצא מן הכלל ("פנסיית חובה"). כולנו (שכירים), חוסכים לפנסיה באמצעות אחד או יותר מסוגי התוכניות הפנסיוניות האפשרויות (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל). כל אחת מתוכניות אלה פועלת, עקרונית, באופן דומה. מדובר למעשה בקופת חיסכון שמטרתה חיסכון לגיל פרישה (גיל 60 ואילך): בכל אחד ממכשירים אלה אנו מפקידים מדי חודש את האחוז שנקבע על פי השכר והסכם העבודה שלנו עם המעסיק (או על פי צו הרחבה, המיטיב מבניהם) - החלק משכרינו כעובדים, את חלק המעסיק ובנוסף על חשבון המעסיק (בלבד) לפיצויים.
כל הפקדה חודשית מגיעה לחשבון החיסכון הפנסיוני שלנו. חלק ממנו גורעים לרכישת ביטוח חיים (שארים) ו/או נכות (אובדן כושר עבודה), ובנוסף נגרע סכום מסויים מההפקדה כתשלום דמי ניהול המועבר לחברה המנהלת לנו את חשבון הפנסיה (סכומים אלה משתנים לכל אחד מאתנו). הייתרה מצטרפת לחסכון הנצבר שלנו בחשבון מתקופות קודמות.
מידי שנה מחושבים מכל היתרה הצבורה מאז פתיחת החשבון, ועד סוף כל שנה, כולל הרווחים (תשואות), דמי ניהול "שנתיים", הקרויים גם דמי ניהול מצבירה.
 
הגורמים שמקטינים החיסכון הפנסיוני שלנו ואיך נוכל לשלוט בהם
תשלומי עלויות הביטוח ודמי הניהול בהם אנו מחוייבים גורעים ומפחיתים לנו את החיסכון הפנסיוני הכולל שיעמוד לרשותנו לכשנפרוש, ולכן נשאף להקטינם ככל האפשר.
נרכוש כיסויים ביטוחים רק מה שאנו באמת צריכים ע"פ הכנסתינו ומצבנו המשפחתי, ונשאף לבחור בתוכניות ובכיסויים שעלות הביטוחים  בהן היא הנמוכה ביותר.
בסוגיית דמי ניהול, עלינו לוודא שאיננו משלמים יותר מהמינימום שאנו יכולים, בכדי שנקבל מושג כמה אנו משלמים ביחס ל"שוק", ניתן להיכנס לאתר של משרד האוצר (פנסיה-נט , גמל-נט, ביטוח-נט) ולהשוות את מצבנו ביחס לממוצע הכללי . היכונו להפתעות.
כמו כן נוכל להשוות את.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים