04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    המורים: לא רואים את האופק של הפנסיה
    מאבק הפנסיה של המורים: למה מורה שתפרוש בקרוב לגמלאות לא יודעת כמה תקבל? אם לא יצליחו באוצר ובהסתדרות המורים להגיע להבנות, שנת הלימודים ביסודי לא תפתח כסדרה | אורלי בהט, מנהלת שיוצאת לגמלאות: "להגיד שיוצאים לפנסיה עם המשכורת שהרווחתי לפני 11 שנה? זה מצחיק"

מאת דוד טברסקי , אתר davar1.co.il


מועד פתיחת שנת הלימודים ממשיך להתקרב אבל פתרון למשבר בין הסתדרות המורים למדינה עדיין לא נראה באופק. למרות משא ומתן שנמשך מזה כמה שנים, הסתדרות המורים, משרד החינוך ומשרד האוצר לא מצליחים להגיע להסכמה לגבי אופן חישוב הפנסיה, פדיון ימי חופשה ותשלומים לגמלאים שעבדו בשני הסכמי השכר.

המשבר בין הסתדרות המורים למדינה נידון כבר זמן מה ואף קיבל תוקף גם בועדת ההיערכות לשנת הלימודים הקרובה של ועדת החינוך שהתקיימה בשבוע שעבר כאשר מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן-דוד, הבהירה לשר החינוך, רפי פרץ, ומנכ"ל המשרד, שמואל אבוהב, כי שנת הלימודים לא תפתח בחינוך היסודי (וחלק מחטיבות הביניים) במידה ולא יוסדרו המחלוקות על הפרק.
אחד הנושאים שנמצאים בלב המחלוקת בין המדינה והסתדרות המורים הוא שיטת חישוב הפנסיות. כאשר הסתדרות המורים חתמה על הסכם אופק חדש בשנת 2009 נחתם הסכם פנסיה זמני שחודש מדי שנתיים אך בשנת 2016, כשבן דוד נכנסה לתפקיד כממלאת מקום, היא דרשה ממשרד החינוך והאוצר להיכנס למשא ומתן אינטנסיבי בנוגע לאופן בו מופרשים הכספים, הסכום שלהם ומידת השקיפות והבהירות של תהליך ההפרשה מכיוון שלטענת הסתדרות המורים, מורים רבים התלוננו שאינם מבינים כיצד הפנסיה שלהם מופרשת. בן דוד אמרה שעד שלא תהיה הסכמה בין הסתדרות המורים לאוצר על הסעיפים המדוברים היא לא תהיה מוכנה לחתום על הסכם זמני נוסף.
"יפה בן דוד אמרה לאוצר שנמאס לה מהמריחות שלהם לאחר למעלה מ-3 שנים של משא ומתן" נאמר השבוע מהסתדרות המורים ל'דבר העובדים', "הם גם לא נותנים לנו נתונים וגם הם בעצמם לא יודעים להסביר את נוסחאות החישוב.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר davar1.co.il               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים