04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הרפורמה בפנסיה: איך והאם כדאי להצטרף
לקרנות ברירת מחדל
    ליאורה הירשהורן, כלכליסט

החל מנובמבר הקרוב, עובדים שירצו בכך, יוכלו להשתייך לאחת משתי קרנות פנסיה ברירת מחדל שבחר משרד האוצר. מה היתרון בהן?
החל מנובמבר הקרוב, כל עובד שירצה בכך, יוכל להצטרף לאחת משתי קרנות פנסיה ברירת מחדל שבחר משרד האוצר. מה הן קרנות ברירת מחדל? איך הן ישפיעו על הפנסיה שלכם? למי זה טוב והאם כדאי לעשות סקר שוק לפני הצטרפות לאחת מהקרנות האלו? כל התשובות לכל השאלות.

כיום, במאות אלפי חשבונות פנסיה פעילים גובות חברות הפנסיה את דמי הניהול המקסימליים. הדבר נובע, בין היתר, מהנטייה של רבים מאתנו להימנע מלקבל החלטה הנוגעת לחיסכון הפנסיוני ופשוט להצטרף לקרן הפנסיה שנקבעת על ידי המעסיק, נטייה שלא תמיד מיטיבה איתנו. בנוסף, מתברר כי דווקא העובדים החלשים, המפרישים מאות שקלים בלבד מדי חודש לקרן הפנסיה, הם אלו שמשלמים את שיעורי דמי הניהול הגבוהים ביותר – גם מכל הפקדה חודשית וגם בסוף כל שנה, מסך הכספים שהם צברו.
 
מה היא הרפורמה של קרנות פנסיה ברירת מחדל?

לאחר פרישה מעבודה, ההכנסה של מאות אלפי חוסכים, שמשלמים דמי ניהול מרביים, צפויה להיות נמוכה משמעותית, ביחס לחוסכים שזוכים להנחה בדמי הניהול. לכן, החליט משרד האוצר לקבוע שתי קרנות פנסיה,שהציעו את דמי הניהול הנמוכים ביותר, כקרנות ברירת מחדל. כל עובד שירצה בכך, יוכל להצטרף לאחת משתי הקרנות. קרנות אלו יהוו פתרון עבור עובדים לא מאוגדים אשר כיום אינם זוכים להסדר פנסיה מהמעסיק.
שתי הקרנות שנבחרו לשמש בשנתיים הקרובות כקרנות ברירת מחדל הן מיטב דש והלמן אלדובי. קרן הפנסיה של מיטב דש תגבה דמי ניהול בשיעור של.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט             
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים