04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

פוליסת אבדן כושר עבודה: הסודות שיגרמו לחברת הביטוח לשלם לכם
מאירה זוהר, דה מרקר
 
 

אחד הקשיים הגדולים של מבוטחים בפוליסות לאבדן כושר עבודה, הוא לקבל את הכסף מחברת הביטוח ובפרט לאורך תקופה ממושכת, במקרה של מחלה או פציעה.
 חברות הביטוח, אינן ששות לשלם את מלוא התגמול המגיע לעובד מאחר ומדובר בסכומים נכבדים ולכן ימצאו שלל תירוצים לדחות את התביעות.
מהי פוליסת אבדן כושר עבודה
 פוליסה לאבדן כושר עבודה נועדה לשלם למבוטח תשלומים חודשיים, לתקופה שהוגדרה בפוליסת הביטוח אותה רכש המבוטח מחברת הביטוח, במקרה שאיבד את כושרו לעבוד עקב מחלה או תאונה. הגדרת אבדן כושר עבודה, משתנה ממקרה למקרה ותלויה ב"מוצר הביטוחי" הספיציפי שנרכש.

הפוליסות היקרות והטובות ביותר יגדירו אבדן כושר לעבוד, בעיסוק הספציפי של המבוטח, ללא הפנייה ל"עיסוק סביר אחר" ואילו הפוליסות הזולות יותר והפחות טובות, יגדירו אבדן כושר לעבוד בשיעור של מעל 75% איבוד כושר העבודה למקצוע המבוטח וחוסר יכולת מוחלטת לעבוד בכל עיסוק סביר אחר.


ברוב הפוליסות לאבדן כושר עבודה , יידרש כי העובד יאבד כושר לא רק לעיסוקו, אלא גם לעיסוקים "סבירים" אחרים. המונח "עיסוק סביר אחר" מזמין לא פעם התחמקות מצד חברות הביטוח לשלם את התשלומים על פי הפוליסה למשך מלוא התקופה הנקובה בפוליסה, ודחייתה בשלב זה או אחר, את המבוטח.
מהו עיסוק סביר לספרית שידיה התעוותו
 לא', ספרית מזה 50 שנה, היתה מספרה משגשגת. לימים התעוותו שתי כפות ידיה ממחלת מקצוע, עד שנאלצה לסגור את המספרה שבבעלותה. הספרית, שהיתה קרובה לגיל הפנסיה פנתה לחברת הביטוח לממש זכויותיה לאחר סגירת עסקה, אך זו סירבה להכיר בה ולשלם לה תשלום כלשהוא, לאחר שטענה כי רופא מטעמה קבע כי א' אינה עונה על הגדרת אבדן כושר עבודה כפי שנקבע בפוליסה, והיא יכולה לעבוד ב"עיסוק סביר אחר", קל יותר, שאינו דווקא ספרות- גם עם הידיים הפגועות.
לתביעה שהגשנו, צורפה חוות דעת של מומחה תעסוקתי שתיאר את מגבלותיה של הספרית בשתי כפות ידיה וקבע כי היא אבדה את כושרה לעסוק במקצועה וכן את כושרה לעבוד בכל עיסוק שמתאים להכשרתה, לאור גילה המתקדם ונתוניה האישיים. לאחר הגשת התביעה, בהליך גישור מהיר סוכם שהספרית תקבל פיצוי חד פעמי של 180 אלף שקל, שהיווה כמעט את כל שווי התשלומים עבור אבדן כושר עבודה שנותרו לספרית לקבל עד לגיל פרישתה מהעבודה.
הניסיון מלמד שבמקרים רבים בהם מבוטח מתעקש ועומד על זכויותיו, הוא מצליח לקבל את יומו בהליך פשרה שמושג בין עורכי הדין לחברת הביטוח וזאת משום שנימוקי דחייה רבים אינם מעוגנים בחוק, ומשחברת הביטוח מבינה כי "שיטת מצליח" נחשפה, היא מוותרת ומשלמת את המגיע.
להלן התירוצים השכיחים המשמשים את חברות הביטוח לדחיית תביעה למימוש פוליסת אבדן כושר עבודה:

לא עמדת בתנאי הקבוע בפוליסה לאיבוד כושר העבודה:
 מהסיפור לעיל אנו למדים כי הסתייעות בחוות דעת מתאימה, עשוייה לתסכל ניסיונה של חברת הביטוח לנצל לטובתה את הגדרת ה"עיסוק הסביר" שבפוליסה, ולמעשה במקרים מסויימים ניתן להוכיח ששימוש בהגדרת ה"עיסוק סביר", אינו רלבנטי ולא.....

לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר דה מרקר
http://www.themarker.com/opinion/1.1934646


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333  

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים