04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

אובדן כושר עבודה: טענות הסרק של הביטוח
דווקא כשעובד הכי זקוק לכספי הביטוח, הוא מגלה שהחברות לא ממהרות לשלם בתביעות אובדן כושר עבודה. הכירו את התירוצים הנפוצים של הביטוח, ואיך מתמודדים מולם
אליצפן רוזנברג, YNET
 
 
כמו בכל פוליסת ביטוח, גם באובדן כושר עבודה מגלים מבוטחים רבים כי חברת הביטוח לא ממהרת לשלם להם במקרים של מחלה או פציעה. המשימה הופכת לקשה עוד יותר, כשמדובר על תביעה לקבלת כספים לאורך תקופה ממושכת מדי, לטעמה של המבטחת.
פוליסה לאובדן כושר עבודה נועדה לשלם למבוטח תשלומים חודשיים, לתקופה שהוגדרה בפוליסת הביטוח, במקרה שאיבד את כושרו לעבוד עקב מחלה או תאונה, בשיעור שהוגדר בפוליסה.
הגדרת אובדן כושר עבודה, משתנה ממקרה למקרה, ותלויה ב"מוצר הביטוחי" הספיציפי שנרכש. הפוליסות היקרות והטובות ביותר יגדירו אובדן כושר לעבוד בעיסוק הספציפי של המבוטח, ללא הפנייה ל"עיסוק סביר אחר". הפוליסות הזולות יותר והפחות טובות, לעומת זאת, יגדירו אובדן כושר לעבוד בשיעור של מעל 75% איבוד כושר העבודה למקצוע המבוטח, ואיבוד מוחלט לעבוד בכל עיסוק סביר אחר.
רוב הפוליסות לאובדן כושר עבודה המונפקות על ידי חברת הביטוח ידרשו את התנאי לאבד כושר גם לעיסוקים "סבירים" אחרים. המונח "עיסוק סביר" מזמין לא פעם התחמקות מצד חברות הביטוח לשלם על פי הפוליסה למשך מלוא התקופה.
הניסיון מלמד שבמקרים רבים בהם מבוטח מתעקש ונלחם בחברת הביטוח בזירה המשפטית, הוא מצליח להגדיל את התקבולים בהליך פשרה שמושג בין עורכי הדין לחברת הביטוח. זאת, משום שנימוקי דחייה רבים אינם מעוגנים בחוק, וכשחברת הביטוח מבינה כי "שיטת מצליח" נחשפה, היא מוותרת ומשלמת את המגיע.....
 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר YNET


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333  

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים