04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    סבתא-  לכי לעבוד:  הפנסיה מתרחקת, העוני מתקרב
    חשיפה: האוצר מקדם הצמדת גיל הפרישה לתוחלת החיים, ללא הגבלה. ההמלצה החריגה כלולה בדו"ח הועדה הציבורית לבחינת גיל הפרישה, אשר הגשתו לשר האוצר מתמהמהת. נציגת הסתדרות בוועדה התנגדה מכל וכל להצעה זו. האם הגיל בו זכאיות נשים לקצבת זיקנה יתרחק וידחק נשים מבוגרות נוספות לעוני?

יניב כרמל, דבר ראשון


מסקנות הוועדה הציבורית לבחינת גיל הפרישה לנשים צפויות להיות מוגשות היום (חמישי) לשר האוצר כחלון, אך לפי המידע שבידי 'דבר ראשון', בין המסקנות כלולה המלצה בעלת אופי חריג ביותר: יצירת מנגנון אוטומטי אשר יעלה את גיל הפרישה לנשים בהצמדה לעליית תוחלת החיים.
על פי הצעת האוצר, שלא זכתה להסכמה רחבה בוועדה, אך נכללת בהמלצות בכל זאת תחת הכותרת "המלצות במחלוקת", החל משנת 2028, לאחר שגיל הפרישה לנשים יעמוד כבר על 65 (לפי המתווה שמציע האוצר), יוצמד גיל הפרישה לנשים לתוחלת החיים הממוצעת, כך שעל כל תוספת של שנה בתוחלת החיים הממוצעת, יעלה גיל הפרישה ב-8 חודשים, באופן הדרגתי. עם זאת, מצויין בהמלצה כי גיל הפרישה לנשים לא יעלה על זה של הגברים.
משמעות ההמלצה החריגה הזו מבית מדרשו של האוצר היא כי נשים בגיל 52 ומטה צריכות לדעת שגיל הפרישה שלהן עלול להתרחק באופן מתמיד. ייתכן מאד שבהגיען לגיל 64 או 65 בעוד קצת למעלה מעשר שנים הן יגלו שאינן זכאיות לקצבת זקנה ויידרשו לעבוד עוד שנה, שנתיים, ומי יודע - אולי אפילו יותר.
החשש להרחקת גיל הזכאות לקצבת זקנה לא צריך להיות נחלתן של נשים בלבד. ההיגיון המוביל את האוצר, והוטמע במסקנות הוועדה הציבורית, מוליך לעלייה בגיל הזכאות לקצבת הזקנה גם לגברים....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דבר ראשון              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים