04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    חשיפת חיסכון הציבור למניות ואג"ח בחו"ל
גדלה פי 7 ב-7 שנים ל-242 מיליארד שקל
    שיעור החשיפה לנכסים בחו"ל עמד בחודש שעבר על כ-30% מהיקף התיק, לעומת חשיפה של 34 מיליארד שקל, שהיוו כ-10% מתיק הפנסיה הצוברת ב-2008

רון שטיין , גלובס


בחודשים האחרונים חווים שוקי ההון בעולם תנודות אדירות, ולעתים אף מכות של ממש - בין אם אלה הנפילות החדות בשוק הסיני מוקדם יותר השנה, או הצניחה בבורסות המערב ובשוויין של חברות ענק כמו פולקסווגן וגלנקור בשבועות האחרונים.

עבור הישראלי הממוצע, יש לחדשות הללו מידה רבה של רלבנטיות שלא הייתה קיימת בעבר. מבדיקת "גלובס" עולה כי החשיפה לנכסים בחו"ל (מניות, אג"ח, נדל"ן וכו') בתיק ההשקעות של החוסכים לטווח ארוך בישראל זינקה בתוך 7 שנים ביותר מפי 7, כששיעורה מסך התיק שמנוהל עבור הציבור הרחב באפיקי החיסכון הפנסיוני החדש נסק פי שלושה.

מהנתונים באתרי הגמל-נט, הפנסיה-נט והביטוח-נט של משרד האוצר עולה כי החשיפה לחו"ל בכספי ציבור החוסכים שמנוהלים באפיקי החיסכון לטווח ארוך החדש כבר נוגעים ברבע טריליון שקל. החשיפה הממוצעת של החיסכון הצובר לפנסיה של הישראלים - בקופות הגמל לתגמולים, קרנות הפנסיה החדשות המקיפות, קרנות ההשתלמות והפוליסות המשתתפות ברווחים ומסלולי ההשקעה של חברות הביטוח - עמדה בסוף חודש אוגוסט על למעלה מ-30%. בשקלים מדובר על חשיפה כוללת בהיקף אדיר של כ-242 מיליארד שקל במונחי דלתא (כולל החשיפה באופציות ובחוזים עתידיים), מתוך תיק כולל של כ-805 מיליארד שקל.

החשיפה האדירה של החיסכון הפנסיוני לחו"ל מלמדת כי בשמונת החודשים הראשונים של השנה חלה עלייה הן בשיעור החשיפה של תיק הפנסיה הצוברת והן בהיקפו השקלי, וזאת למרות התנודות בשוקי ההון בארץ ובעולם.

גידול של 8% מתחילת השנה

מתחילת השנה עד סוף אוגוסט חל גידול של כ-8% בהיקף השקלי של החשיפה לחו"ל של החיסכון לטווח ארוך הישראלי, בעוד ששיעור החשיפה מהתיק הכולל צמח ...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים