04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    אובדן כושר עבודה חלקי: כיצד מקבלים פיצויים וקצבאות?
    אתר www.lawguide.co.il

מה ההבדל בין אובדן כושר עבודה מלא ואובדן כושר עבודה חלקי, ובאילו מקרים שבהם נקבע אובדן כושר עבודה חלקי ניתן לקבל גמלאות ופיצויים מהביטוח הלאומי ומפוליסות הביטוח הפרטיות?
פגיעה במצב הבריאותי כתוצאה ממחלה או מתאונה עלולה להוביל להשבתת הנפגע, כך שאינו יכול להמשיך בעבודתו ולספק פרנסה לעצמו ולמשפחתו. מצב זה נקרא אובדן כושר עבודה, כאשר לפי חומרת הפגיעה, שלילת היכולת לעבוד יכולה להיות מלאה או חלקית, זמנית או קבועה ומתמשכת.
הביטוח הלאומי מכסה מקרים של אובדן כושר עבודה ומעניק קצבאות ופיצויים שונים לנפגעים. כמו כן, לאזרחים רבים יש כיסוי ביטוחי נוסף במסגרת פוליסת ביטוח אישית בחברות הביטוח הפרטיות. פעמים רבות כיסוי ביטוחי זה ניתן מטעם העבודה.
גם במקרים שבהם נקבע כי מדובר באובדן כושר עבודה חלקי, קיימת זכאות לממש זכויות רפואיות וכספיות הן בביטוח הלאומי והן בחברות הביטוח הפרטיות. כיצד נקבע אובדן כושר עבודה חלקי, מהו אובדן כושר עבודה חלקי לצמיתות ואיך הוא משפיע על גובה הקצבה והפיצויים שניתן לקבל?

אובדן כושר עבודה מוחלט או חלקי: מה ההבדל?

כאשר נקבע אובדן כושר עבודה, הוא יכול להיות חלקי או מלא, תלוי במידת הפגיעה. אובדן כושר עבודה מוחלט נקבע כאשר מצבו של הנפגע.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר lawguide.co.il              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים