04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    האם תאונה בבית מוכרת כאובדן כושר עבודה?
    רחל (שם בדוי) הזיזה את מכונת הכביסה בביתה ופתאום הרגישה כאבים עזים בגבה, שאובחנו לבסוף כפריצת דיסק. חברת הביטוח טענה שרחל יכולה הייתה למנוע את התאונה ולכן סירבה להעניק לה פיצויים. התביעה הגיעה לבית המשפט, שם נקבע: "על חברת הביטוח לשלם תגמולים"

מאת: עו"ד עודד שטרנברג, אתר MAKO


עם העלייה בתוחלת החיים בישראל, כמו בכל העולם המערבי, עולה גם מספר שנות העבודה. רק לפני 11 שנים הועלה גיל הפרישה בישראל וכיום גברים ונשים, במקרים רבים, עובדים עד הגיעם לגיל 67 ומעבר לכך. בשל כך, נוהגים רבים מאתנו לרכוש לעצמם ביטוח מפני אובדן כושר עבודה עקב תאונה או מחלה – חלק במסגרת ההפרשות לחיסכון הפנסיוני וביטוח המנהלים וחלק במסגרת פוליסה פרטית.
עם זאת, מתברר כי בהגיעם למצב בריאותי המונע מהם לעבוד, נתקלים המבוטחים לא אחת במקרים בהן נשללת, לטענת חברות הביטוח, זכאותם לתגמולים; כזה גם היה המקרה של רחל (שם בדוי).
רחל רכשה ביטוח תאונות אישיות בחברת ביטוח; במסגרת הפוליסה נרכש גם כיסוי בעבור אי כושר עבודה. באחד הימים, כאשר הזיזה את מכונת הכביסה בביתה, החלה רחל  להרגיש כאבים עזים בגבה והרופאים אבחנו אצלה פריצת דיסק עם הגבלה ניכרת בתנועות. מכיוון שלא הייתה מסוגלת לחזור לעבוד, פנתה רחל לחברת הביטוח בדרישה לקבלת תגמולי ביטוח.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר MAKO              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים