04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    רוצים להישאר בלי ביטוח למקרה של מחלה או נכות?
רק תחתמו כאן וכאן
    מעסיקים מחויבים להפריש כספים לפנסיה לעובדיהם, הכוללת גם כיסוי לאובדן כושר עבודה ? אבל העובדים, שלהם זכות בחירה בנוגע לפוליסות, עשויים לבחור באחת שאינה כוללת כיסוי כזה — ולשלם על כך את המחיר ? בקרוב יכריע בית הדין הארצי לעבודה בשאלת הכיסוי העקרונית

אפרת נוימן , דה מרקר


בית הדין הארצי לעבודה יכריע בקרוב בסוגיה בעלת השלכות משמעותיות על מעסיקים ועובדים במשק: האם יש למעסיקים בישראל חובה לבטח את עובדיהם בהסדר פנסיוני הכולל כיסויים למקרה מוות או נכות — גם במקרה שבו העובד בוחר במסלול אחר, שאינו כולל כיסוי למקרים כאלה.
התיק עוסק במקרה של אישה שהתחילה לעבוד ב–2005 בחברת גל־רוב יועצים, ובמארס 2008 חתמה על מסמכי הצטרפות לביטוח מנהלים של חברת מגדל. כשנתיים לאחר מכן היא אובחנה כחולה בסרטן ונגרם לה אובדן כושר עבודה מלא למשך כחצי שנה. היא פנתה למגדל במטרה לקבל כספים שחשבה שמגיעים לה במקרה של אובדן כושר עבודה. אז התברר לה כי היא מבוטחת בהסדר פנסיוני שאינו כולל רכיב למקרה של נכות או אובדן כושר עבודה.

העובדת הגישה תביעה בבית הדין האזורי לעבודה באר שבע באמצעות עו"ד איתי בן הרא"ש, וביקשה לחייב את המעסיק לשלם לה פיצוי על אובדן כושר עבודה.

הרקע לטענות הוא "פנסיה חובה" — צו הרחבה שנכנס לתוקף בתחילת 2008, שמחייב מעסיקים להפריש כספי פנסיה לטובת עובדיהם השכירים. בצו ההרחבה נכתב כי הביטוח הפנסיוני יהיה בקרן פנסיה מקיפה או ביטוח מנהלים — "ובלבד שתכלול גם כיסויים למקרה מוות ונכות באותה קופה או בקופה אחרת".   
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים