04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    היכן כדאי לרכוש כיסוי בגין אובדן כושר עבודה:
חברת ביטוח או קרן פנסיה?
     אתר ישראל היום, בשיתוף bmby

אין מחלוקת בדבר החשיבות של ביטוח במקרה של אובדן כושר עבודה. למרבה הצער, ההכרה בחשיבותו של ביטוח כזה, מתבררת לעיתים רק בדיעבד, כאשר המבוטח כבר מאבד את יכולת ההשתכרות שלו ואז גם מתברר לו שהביטוח שרכש לא תמיד עוזר לו.
מטרת כיסוי אובדן כושר עבודה, באמצעות  ביטוח או במסגרת קרן פנסיה, היא על מנת להבטיח הכנסה חודשית קבועה, עקב תאונה או מחלה, כתחליף להכנסה הקודמת. לכאורה, אמורה הייתה להיות הגדרה אחידה למצב של “אובדן כושר עבודה” והכיסוי הביטוחי שניתן בעטיו. בפועל, קיים הבדל תהומי בין הגדרת חברות הביטוח לבין ההגדרות של קרן הפנסיה, מכיוון שהיעוד של השתיים הוא שונה. חברת ביטוח פועלת למטרות רווח, בעוד שקרן פנסיה פועלת, בהתאם לתקנון שלה, על מנת להגן על עמיתיה.
חברות הביטוח חותמות חוזה אישי עם המבוטח ולכן ביכולתן להציע מגוון מוצרים עם הגדרות שונות לאובדן כושר עבודה: ההגדרה יכולה להיות כללית, ספציפית מקצועית, תעסוקתית, עיסוקית, מורחבת, בפרמיה קבועה או משתנה, הכל בהתאם לתקציב המבוטח, ובהתאם למקצועיות של סוכנו.
מנגד, קרנות הפנסיה מתמחות בהבטחת הכנסה לשארים, קצבאות נכות וקצבאות זיקנה, בהתאם לגיל ולעניין. התקנון שלהן משתנה מעת לעת. צירוף עמיתים אינו כפוף לחיתום רפואי וקיימת תקופת הכשרה של חמש שנים למצב רפואי קיים. הקרן מכסה פנסיית נכות, שהיא למעשה כיסוי לאובדן כושר עבודה. היא מוגדרת בתקנוני רוב הקרנות: מבוטח שלפחות 75% מכושרו לעבוד נפגע מחמת מצב בריאותו, וכתוצאה מכך אינו מסוגל לעבוד בעבודתו או בכל עבודה אחרת המתאימה לו לפי השכלתו, הכשרתו או ניסיונו, במשך תקופה של למעלה מ-90 ימים רצופים, הכל כפי שיקבע על ידי רופא מטעם הקרן ו/או ועדה רפואית ו/או ועדה רפואית לערעורים, לפי העניין”.
הבעיה מתחילה מהגדרת מצב “אובדן כושר עבודה”, שנותר נוקשה, על אף כל השינויים שעברו קרנות הפנסיה. ראשית, הסמכות לקביעת “אי-כושר עבודה” נתונה בידי ...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר                

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים