04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    יש לכם ביטוח אובדן כושר עבודה? זה מה שאתם צריכים לדעת
    מולי הורביץ, גלובס

החיסכון הפנסיוני מורכב, כידוע, משלושה חלקים: החיסכון לזקנה, כיסוי ביטוחי למקרה של מוות וכיסוי ביטוחי למקרה של נכות או אובדן כושר עבודה. כל אחד מהחלקים הללו נועד לתת מענה למצב שבו הכנסת החוסך נפסקת, אך יש צורך במקור הכנסה חלופי כדי לשמור על רמת החיים.

במצב של נכות או אובדן כושר עבודה נפגעת יכולת ההכנסה, באופן מלא או חלקי, כתוצאה ממחלה או תאונה שאליה נקלע המבוטח. הפיצוי המשולם במקרים אלו הוא חודשי (בשונה מפיצוי חד-פעמי, שמשולם במקרים אחרים). בהגדרה כללית זו אין חידוש, אולם מאחר שמדובר בביטוח מורכב, עם הרבה "אותיות קטנות", נרצה להאיר כמה נקודות חשובות.

בקרנות הפנסיה הכיסוי נקרא "פנסיית נכות" ואילו בפוליסות הביטוח הוא מכונה בדרך כלל "אובדן כושר עבודה". מעבר לסמנטיקה חשוב לדעת, כי תנאי הכיסוי בקרן הפנסיה הם בכפוף לתקנון הקרן, ואילו כיסוי ביטוחי כפוף לתנאי הפוליסה, המהווים חוזה בין המבוטח לחברת הביטוח שבה הוא מכוסה. תקנון ניתן לשינוי (ואכן התקנונים השתנו לאורך השנים, גם בסוגיית הכיסוי לאובדן כושר עבודה), ואילו תנאי הפוליסה קבועים, כלומר לא ניתנים לשינוי, ובשל כך יקרים יותר.

קופות גמל עדיין לא כוללות כיסוי ביטוחי, אך גם כאן צפוי שינוי בקרוב, לאור שינויים והתאמות שמוביל הרגולטור בנושא.

השאלות החשובות

הגיל המקסימלי אשר עד אליו תקף הכיסוי נקבע במועד ההצטרפות, ובתנאים מסוימים ניתן לשנות אותו גם לאורך תקופת הביטוח. נזכיר, כי גיל הפרישה השתנה לפני כעשור, ובתוכניות שנפתחו קודם לכן גיל תום הכיסוי נקבע בדרך כלל ל-65 (ובמקרים מסוימים גם לגילאים מוקדמים יותר).

מה משמעות הגיל האמור????
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס                

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים