04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    אגף שוק ההון באוצר מתכנן הקלות מהותיות
במעבר בין קרנות הפנסיה
    מכה לקרנות הפנסיה הגדולות: לא יוכלו ללחוץ על לקוחות שרוצים לעזוב אותן. המהלך מהווה ניסיון נוסף להגביר את התחרות בשוק הפנסיה

שאול אמסטרדמסקי, כלכליסט


אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר מתכוון להקל את המעבר בין קרנות פנסיה במהלך שיפגע בעיקר בחמש קרנות הפנסיה הגדולות. הצעד הראשון במהלך הוא קיצור חד - ואולי אף ביטול - של משך הזמן שבו מותר לקרן פנסיה לפנות ללקוח שמתכוון לעזוב אותה ולנסות לשכנע אותו להישאר אצלה. הצעד השני יבטל את הדרישה הקיימת שהעובד יקבל אישור מהמעסיק לעבור בין קרנות הפנסיה.
במשרד האוצר מצפים שהמהלך יחזק את חמש הקרנות הקטנות שמתקשות להעביר אליהן חוסכים מהגופים הגדולים כיום - מה שיגביר את התחרות ויגרום לירידה בדמי הניהול שהחוסכים משלמים.
צעדים אלה מצטרפים למהלך נוסף שצפוי להחליש את הקרנות הגדולות: הקמתה של קרן הפנסיה המוזלת, שאליה יצורפו עובדים שמשלמים את דמי הניהול המקסימליים, 6% מכל הפקדה ו־0.5% בשנה מהצבירה הכוללת. יש סיכוי טוב שאת הקרן תפעיל אחת הקרנות הקטנות.
 
כמו בסלולר

כיום במעבר בין קרנות פנסיה שוררת אנומליה שאינה קיימת בענפים אחרים. כשלקוח חברת סלולר מעוניין לעבור לחברה אחרת, הוא פשוט חותם בחברה החדשה.
לאחר שהחברה הישנה מקבלת דיווח על המעבר מהחברה החדשה, היא יכולה להתקשר ללקוח ולנסות לפתות אותו לחזור אליה - אבל רק אחרי ש.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט             
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים