04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    חוסכים לפנסיה? הנה הטבות המס שמהן תוכלו ליהנות
    מדינת ישראל, ברצותה לעודד את החיסכון הפנסיוני של אזרחיה, מעניקה הטבות מס בגין ההפקדות שמבצע האזרח, בין אם בעבודתו כשכיר ובין אם על הכנסתו כעצמאי

מולי הורוביץ, גלובס

מדינת ישראל, ברצותה לעודד את החיסכון הפנסיוני של אזרחיה, מעניקה הטבות מס בגין ההפקדות שמבצע האזרח, בין אם בעבודתו כשכיר ובין אם על הכנסתו כעצמאי. הטבות אלו מעוגנות בפקודת מס הכנסה ותקנות קופות הגמל, וקיימת כוונה עתידית לשנות את מסגרת ההטבות הקיימת. מטרתן של הטבות מס אלו היא לעודד את האזרח לחיסכון פנסיוני, שיאפשר את פרישתו הכלכלית בכבוד ובכך לא ייפול על המדינה למעמסה.
החל משנת 2008 הושוו הטבות המס לשלושת המכשירים הקיימים לחיסכון פנסיוני - קרנות פנסיה, פוליסות ביטוח וקופות גמל.
על אף מורכבותה של סוגיה זו נסקור בקצרה את הטבות המס לקראת סוף שנת המס, על מנת לאפשר למי שלא ניצל הפקדות אלו עד כה לנצלן בזמן שנותר. ההתייחסות בטבלה היא למי שמוגדר עפ"י חוק "עמית מוטב"|.
נציין כי ציבור השכירים בישראל, אשר מפקיד במסגרת מקום עבודתו הפקדות לחיסכון פנסיוני, ייהנה בדרך כלל מהטבות מס אלו במסגרת מערכת השכר הפעילה ולא יזדקק לתיאומי מס כלשהם. יחד עם זאת, שכיר המשתכר שכר שבגינו לא מופקדות הפקדות לחיסכון פנסיוני במעמד שכיר, יכול להפקיד בגין רכיבי שכר הפקדות במעמד עצמאי ולקבל בגינן הטבות מס, כמפורט בטבלה; בדרך כלל הוא יוכל לעשות זאת באמצעות תלוש השכר שלו, ובכך ליהנות מהטבת המס בפועל ללא צורך בהגשת דוחות למס הכנסה.


 
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר  גלובס             

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים