04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הסיבה המוזרה שגורמת לאנשים להפסיד 30% מהפנסיה
    הפרופ' לפסיכולוגיה דוד לייזר הגיע למסקנה עגומה: "אנשים מפתחים הבנה על כלכלה - ולא יודעים שהיא מוטעית" ■ קוראים את הכתבה הזאת? כנראה שאתם מבינים בכלכלה הרבה פחות ממה שאתם חושבים

אפרת נוימן, דה מרקר


אם אתם קוראים את הכתבה הזאת, יש סיכוי טוב שאתם מתעניינים בכלכלה ובעולם הפיננסי. ייתכן שאתם משקיעים בבורסה או שוקלים לעשות בה צעדים ראשונים. אם אתם ישראלים מעל גיל 30, יש סיכוי טוב שלקחתם משכנתא לקניית דירה, יש לכם ביטוח לדירה ולרכב, ואולי אתם גם חוסכים לעתיד עבורכם ועבור ילדיכם.

אם אתם קוראים את הכתבה הזאת, יש גם סיכוי טוב שאתם מבינים בכלכלה הרבה פחות ממה שאתם חושבים. זו, בכל אופן, המסקנה שעולה מהמחקרים שערך פרופ' דוד לייזר מהמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון. מחקרים אלה עוסקים בקבלת החלטות כלכליות, בדגש על הבנה נאיבית והאופן שבו אנשים מבינים סוגיות בכלכלה.
סוחרים בוול סטריט מביטים בהכרזת העלאת הריבית של יו"רית הבנק הפדרלי, ג'נט ילן החודש
יו"רית הבנק הפדרלי, ג'נט ילן, מודיעה על העלאת הריבית, החודשרויטרס
"המחקרים שלי מראים שיש הבנה שגויה של אירועים. מצפים מאנשים להבין, אבל הם לא מבינים", אומר לייזר. "זה לא רק חוסר ידע אלא ידע מעוות והבנה מוטעית מהיסוד. זה מתבטא גם בדברים ברמת הפרט שמעסיקים אותנו ביומיום, וגם בהבנת האופן שבו עובדת המערכת הכלכלית הלאומית והבינלאומית.

"יש לאנשים הבנה משלהם על העולם הכלכלי. בארה"ב, למשל, העלו בשבוע שעבר את הריבית. כמה אנשים באמת הבינו את המשמעות של צעד כזה? מהן ההשלכות שלו לטווח קצר וארוך? כשכותבים על פנסיה מדברים על שיקולים אקטואריים, אבל כמה מהקוראים מבינים מה פירוש המושג הזה?"
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דהמרקר              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים