04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הגעתם לגיל הפרישה? דעו מה הזכויות הפיננסיות שלכם
    בין אם המשכתם לעבוד אחרי הגיל הקבוע בחוק ובין אם בחרתם לפרוש בשיא, תצטרכו לקבל לא מעט החלטות כלכליות חשובות לעתידכם. מתי כדאי להתחיל למשוך את הקצבה, למי שווה לשנות את הכיסויים הביטוחיים והאם המעסיק ימשיך להפריש לפנסיה לעובד שעבר את גיל הפרישה? מדריך

אתי אפללו, אתר YNET


השיח הציבורי סביב השאלה האם להעלות את גיל הפרישה של נשים מתחמם בימים אלה, וזאת על רקע פרסום התוכנית החדשה של משרד האוצר בנושא. כך או כך, בפועל רבים ממשיכים לעבוד גם אחרי גיל הפרישה, שעומד היום על 62 לנשים ו-67 לגברים.

לפי נתוני בנק ישראל, גיל הפרישה האפקטיבי לנשים עומד כיום על 65, ולגברים על 68.5, אך כ-20% מקרב בני ה-70 עדיין עובדים. בגילאים האלה, עובדים צריכים לבצע כמה בחירות פיננסיות חשובות, ולהכיר את זכויותיהם.  

אחד הנושאים שיכולים לחסוך הרבה מאוד כסף בגילאים אלה, הוא בחירות נכונות לגבי מועד קבלת הקצבה מקרן הפנסיה. הסיבה: שיקולי מס. לאחר גיל הפרישה, יש לעובדים אפשרות להתחיל לקבל קצבת זקנה מביטוח לאומי, ולהתחיל לקבל קצבה מקרן הפנסיה שלהם - וזאת במקביל לעבודתם.
"את קצבת הזיקנה ניתן לדחות עד גיל 70, אם ממשיכים לעבוד אחרי גיל פרישת חובה, ועל כל שנת דחיית קצבה תינתן תוספת בשיעור של 5%", אומר ישראל לחמן, יועץ פנסיוני ומנכ"ל משותף בשאול את לחמן יועצים פנסיוניים.
גם את תחילת קבלת הקצבה מהגוף הפנסיוני שמנהל את החיסכון ניתן לקבוע, האם לדחות אותה או להתחיל לקבל. כאן נכנסים שיקולי המיסוי. "שכר העבודה לאחר הפרישה ממוסה באופן זהה לשכר העבודה לפני הפרישה", מסביר דודי הרשברג, יועץ פנסיוני ומנכ"ל פנסיה 120. "גם קצבת הפנסיה ממוסה במס הכנסה, אולם על קצבת הפנסיה יש פטורים והטבות. לכן, אם בוחרים לקבל את קצבת הפנסיה, למעשה מס הכנסה רואה הכנסה משני מעסיקים. חשוב מאוד לבצע את התיאום המתאים ולנצל את הפטורים שמגיעים לכם על קצבת הפנסיה".
האם כדאי לדחות את קבלת הקצבה? דחיית הקצבה תגדיל מצד אחד את הקצבה החודשית, אך תקטין מצד שני את משך התקופה בה תקבלו קצבה (פחות שנים לקבלת הקצבה עד המוות).

"השאלה האם דחיית קבלת הקצבה משתלמת תלויה גם במכשיר החיסכון בו בחרתם. דחיית קבלת הקצבה בקרן פנסיה...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים