04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    מהפכת קרנות הפנסיה ברירת המחדל נכנסה לתוקף
חמש נקודות שחובה לדעת
    המומחה הפנסיוני של Bizportal על מהפכת קרנות ברירת המחדל שנכנסו היום לתוקף ואמורות לחסוך לנו לא מעט כסף

ירון שמיר , אתר ביזפורטל


בימים אלה נכנס לתוקף המכרז לבחירת קרנות פנסיה ברירת מחדל לכל מעביד שאין לו קרן פנסיה ברירת מחדל אחרת או שלא ביצע מכרז עבור עובדיו על פי ההוראות של הממונה. כפי שכבר נקבע וכפי שכבר הוזכר, קרנות הפנסיה שנבחרו הן קרן הפנסיה המקיפה של מיטש דש שתגבה דמי ניהול של 1.31% מההפקדה החודשית ועוד 0.01% מהצבירה השנתית, וקרן הפנסיה של הלמן אלדובי שתגבה דמי ניהול של 1.49% מההפקדה ועוד 0.001% מהצבירה השנתית.
 
המשמעות של קרן פנסיית ברירת מחדל
על פי צו ההרחבה לפנסיית חובה הקיים במשק, מעסיק חייב להפקיד עבור עובד שמגיע עם תוכנית פנסיונית קיימת לאחר 3 חודשים מיום תחילת עבודתו (רטרואקטיבית) או סוף שנת המס, המוקדם מבין השניים. למי שהגיע ללא תוכנית קיימת החובה חלה לאחר 6 חודשים, כאשר בצו ההרחבה נקבע כי קופת ברירת מחדל היא קרן פנסיה מקיפה. גם אם העובד לא בחר במהלך התקופה הזו בגוף פנסיוני שבו יבצע את הפקדותיו, המעסיק מחוייב להפקיד כספים עבורו, וכספים אלו מועברים לקרן פנסיה ברירת מחדל.
 
לדוגמה, עובד שמתחיל לעבוד היום וברשותו תכנית פנסיונית קיימת והוא לא בחר תכנית אחרת עד סוף דצמבר השנה (כאמור 3 חודשים או סוף שנת המס, המוקדם מביניהם), בסוף דצמבר יעביר המעביד את ההפקדות הפנסיוניות לקרן ברירת המחדל.
 
חשוב לציין שגם עד המכרז, למעסיקים רבים היתה קיימת קרן פנסיית ברירת מחדל שהמעסיק היה מפקיד אליה אם העובד לא בחר קרן אחרת בפרק הזמן האמור. למעסיקים אשר טרום פרסום חוזר המפקחת היו הסכמי ברירת מחדל בתוקף, ימשיכו הסכמים אלו לחול עד מועד החידוש הבא ולכל המאוחר עד מרץ 2019.
 
האם אני בתור עובד מחוייב להפקיד לקרן הפנסיה ברירת המחדל?
התשובה היא בודאי שלא. ההפקדה לקרן פנסיית ברירת המחדל מתקיימת רק אם לא בחרתי בקרן אחרת. יתרה מזאת, בחלק גדול מהארגונים שהיתה קיימת בהם קרן פנסיית ברירת מחדל היו המשווקים של אותה קרן או סוכני הביטוח מתעקשים לפגוש את העובד טרום חלוף הזמן המחוייב על פי חוק (3 ו-6 חודשים בהתאמה) והיו עורכים עם העובד תהליך של שיווק פנסיוני בו היו מתאימים את הקרן והמסלול לעובד. כמו כן, גם אם כספי העובד הופקדו לקרן פנסיית ברירת המחדל הוא היה יכול בכל עת להעבירם לקרן אחרת.
 
החלטתי להצטרף לקרן פנסיית ברירת המחדל ויש לי יתרה קיימת במקום אחר. האם אני יכול להעביר אותה?

אז מה למעשה הבשורה בבחירה הזו?

לכמה זמן מובטחים דמי הניהול?
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר ביזפורטל             
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים