04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    דעו את הונכם: במערך הפנסיוני של ישראל יש חורים רבים
    ליאור ברק, מרצה בתחום הפיננסים, גורס כי עלינו ללמוד את שוק ההון על מנת לנהל את נכסינו בצורה הטובה ביותר, ולא ליפול ל"מציאות עתידית עגומה"

ג'ון בן זקן , מעריב


סוגיית הפנסיה עולה שוב לכותרות. במערך הפנסיוני של ישראל יש חורים רבים, ויש חשיבות לכך שאנשים יהיו מודעים למהלכי שוק ההון כדי שיהיו מסוגלים לנהל את נכסיהם הפיננסיים בצורה הטובה ביותר. עם זאת, בעת שלאנשים צעירים הכנסה נוספת היא תמיד דבר טוב, עבור מבוגרים שמתקיימים על פנסיה, הכנסה נוספת חיונית כדי לשמור על רמת חיים.
ליאור ברק, מרצה בתחום ניהול נכסים פיננסיים במכללת פסגות ללימודי שוק ההון, חווה את דעתו על הנושא. לדבריו, "כל עוד אנו צעירים ונמצאים בשוק העבודה, יש לנו הכנסה קבועה שמהווה את מקור התקציב העיקרי שלנו. אך כשמסתכלים על הטווח הרחוק, אל עבר שנות הפנסיה שבהן האזרחים נשענים על החסכונות הכספיים שאותם צברו בעמל רב במשך כל חייהם כמשאב פיננסי עיקרי להבטחת איכות חייהם, התמונה משתנה ורובנו עלולים למצוא את עצמנו עם סכום כסף שלא מספיק לחיות ברמת החיים שאליה התרגלנו ובטח שלא ברמת החיים שאותה אנו רוצים לחוות בגיל הפרישה. נוסיף לכך את העלייה בתוחלת החיים, שתקטין את הפנסיה שלנו, ונקבל מציאות עתידית עגומה שאנו חייבים להיערך אליה".

איך הכרת שוק ההון יכולה לסייע לאזרח הממוצע?
"ידע בשוק ההון, והיכרות עם הכלים הפיננסים העומדים לרשותנו יכולים לעזור לנו להבין יותר לעומק את פצצת הפנסיה שרלוונטית לכל אחד ואחת מאתנו, ולתת לנו את הכלים כיצד להתמודד איתה בצורה מושכלת. כך נוכל לנסות להגיע לגיל הפרישה עם משאבים כספיים נאותים".

אילו כלים פיננסיים מומלץ לכולנו להכיר? ....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר מעריב              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים