04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    בעוד 30 שנה תודו לעצמכם על ההחלטה:
כל מה שאתם חייבים לדעת על פנסיה
    פנסיה נשמעת כמו מילה גדולה ורחוקה, אבל למעשה מדובר במושג פשוט: חיסכון לטווח ארוך שישמש אותנו כשנגיע לגיל פרישה. איך מתכוננים לפנסיה? למה חיסכון פנסיוני חשוב ומה ההבדל בין המוצרים הפנסיוניים? התשובות בפנים

וואלה! NEWS בשיתוף בנק הפועלים


כשאנחנו צעירים אנחנו חיים את הרגע וככל שאנחנו מתבגרים אנחנו חושבים גם קדימה. וככל שנחשוב קדימה בגיל צעיר יותר, כך בגיל מבוגר נוכל להרשות לעצמנו לחיות בביטחון כלכלי גדול יותר, להגיע לרמת החיים שאנחנו רוצים לעצמנו. הבעיה מתחילה בכך שבגיל צעיר אנחנו נוטים להחליף עבודות בתדירות גבוהה ומשתמשים בחלק מהחסכונות הפנסיוניים לצרכים שוטפים. לכן כדאי להבין מהי החשיבות של צבירת כספי פנסיה, עד כמה היא משמעותית לחיינו ולהבין מהם המוצרים הפנסיונים השונים שיכולים לעמוד לרשותנו.
פנסיה נשמעת כמו מילה גדולה ורחוקה, אבל למעשה מדובר במושג פשוט: חיסכון לטווח ארוך שישמש אותנו כשנגיע לגיל פרישה. כיום גיל הפרישה לנשים עומד על 62 שנים, גיל הפרישה לגברים עומד על 67 שנים, ונוכח התארכות תוחלת החיים יש סיכוי שגיל הפרישה יועלה בעתיד. מה שבטוח, חייבים להיערך אליו. ב-2008 נחתם צו ההרחבה "פנסיית חובה" המחייב כל מעסיק ועובד להפקיד כסף לפנסיה לכל עובד שכיר בעל ותק של שישה חודשים ומעלה, ובשנת 2017 נחקק חוק שגם מחייב את העובדים העצמאיים לחסוך. כך בעצם מוודאת המדינה שעתידכם יהיה יציב יותר מבחינה כלכלית.
לכן לתחילת גיל התחלת החיסכון והמשכיות ההפקדות יש חשיבות: ככל שנתחיל להעביר כסף לקופת הפנסיה בגיל צעיר יותר כך נקבל בגיל הפרישה סכום כסף גבוה יותר למחייתנו. כלומר יש לנו כ-30-35 שנה לחסוך.
המוצרים הפנסיוניים מורכבים משני חלקים: חיסכון ממנו תשולם לכם קצבה חודשית עם פרישתכם לגמלאות וכיסוי ביטוחי, שתקף עד גיל הפרישה וכולל קצבה חודשית במקרה של אובדן כושר עבודה ותשלום לשאירים / מוטבים במקרה מוות. את החיסכון הפנסיוני מנהלים גופים פנסיוניים להם משולמים דמי ניהול, ובמשך השנים הם משקיעים את הכסף בשוק ההון, בתמהיל מסוים לבחירתכם (אם לא תבחרו תצורפו למסלול ברירת מחדל), ולאחר גיל הפרישה הם אלה שמעבירים את הקצבה החודשית לחשבונכם.
ישנם סוגים שונים של מוצרים פנסיונים וכדאי להכיר אותם כדי לדעת כיצד לחסוך נכון. המוצרים העיקריים הם קרן פנסיה, קופת גמל וביטוח מנהלים.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר וואלה!              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים