04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    פנסיה זה לא רק לפנסיונרים
    הנה שלושה תרחישים שבהם קרן הפנסיה תהיה שם בשבילכם ובשביל המשפחה שלכם, גם הרבה לפני גיל הפרישה

מאת יגאל פלג,  מנהל תחום עסקי ומטה ומקצועי מנורה מבטחים


כשזה נוגע לרכב או לדירה, אנחנו חוסכים לפעמים במשך שנים, ולא חוששים להתמקח על העסקה הכי טובה שניתן לקבל. אבל משום מה, כשזה נוגע לפנסיה, רובנו נותרים אדישים. במקרה הטוב, אם אנחנו שכירים, החיסכון נבנה בלי התערבות מצדנו, דרך ההפרשות בתלוש המשכורת. אם אנחנו עצמאיים, ייתכן שעד לאחרונה לא הפרשנו לפנסיה בכלל, והתחלנו לעשות זאת רק בעקבות חוק פנסיה חובה לעצמאיים.
קרן הפנסיה היא החיסכון הכי גדול והכי חשוב שנצבור במהלך החיים. אחרי גיל הפרישה, כשכבר  לא נוכל לעבוד, היא תהווה את מקור ההכנסה העיקרי שלנו. לאחר מכן, נוכל להפריש את מה שנותר ממנה לאנשים שיקרים לנו. ועם זאת, אולי דווקא משום שהיא ניתנת לפדיון בגיל מאוד מבוגר, מלא אנשים חושבים שפנסיה היא משהו של פנסיונרים וככזאת, אין טעם להשקיע בה מחשבה כבר עכשיו. אותם אנשים כנראה לא יודעים מה קורה עם החסכונות בקרן, או אפילו אם יש להם חסכונות שכאלה ובאילו מקומות. מה שהם לא יודעים הוא שהשאננות עלולה לעלות להם ביוקר הרבה לפני גיל הפרישה, ואולי אפילו כבר מחר.

פנסיה זה הרבה יותר מפנסיה
כדי להבין איך קרן פנסיה עובדת, בואו נבחין קודם כל בין "שכר ברוטו" לבין מה שמכונה "שכר הבסיס", כלומר השכר בלי מרכיב השעות הנוספות, הנסיעות, הבונוסים וכדומה. רוב המעסיקים מפרישים לפנסיה של העובדים מתוך "שכר הבסיס" בלבד. "שכר הבסיס" מכונה גם "שכר מבוטח" משום שרק מתוך הסכום שהוא מגלם נגזרים הכיסויים הביטוחיים, המבטחים אותנו למקרה שבו חס וחלילה ניהפך לנכים או נאבד את כושר העבודה שלנו, למשל בעקבות תאונה או מחלה. במקרה כזה, נוכל לבקש קצבה חודשית בהתאם לתקנון.
זאת ועוד, גם במקרה עצוב של מוות בטרם עת, קרן הפנסיה תדאג ליקירים שלנו, או בשפה המקצועית – לשאירים שלנו, בני או בנות זוג וילדים עד גיל 21. אותם בני משפחה יוכלו לבקש מהקרן קצבה חודשית בהתאם לתקנון.
במילים אחרות, ייתכן שאכן תזדקקו לקרן הפנסיה רק לאחר גיל הפרישה, אבל גם ייתכן שזה יקרה הרבה לפני. כדי לוודא שהיא אכן נמצאת שם בשבילכם ברגע האמת, תבדקו שהתנאים בקרן מתאימים לצרכים שלכם באמצעות פגישה עם בעל רישיון פנסיוני. אל תתפשרו על איכות השירות ובמיוחד אל תסתפקו באפיק חיסכון שהוא פחות ממצוין.

ידע שווה כסף
עוד פרט שמעניין לדעת על הרכיבים הביטוחיים בקרן הפנסיה הוא שיש יחס ישיר בין גובה המשכורת לגובה הכיסוי הביטוחי. ככל שגובה ההפקדה גבוה יותר, הכיסוי הביטוחי יהיה גבוה יותר, וכך גם הקצבה החודשית שתקבלו בהתאם לתקנון תהיה גבוהה יותר, אם תימצאו זכאים לה. המשמעות היא שאם המעסיק לא מפריש לפנסיה מתוך השכר המלא שלכם, הכיסוי הביטוחי שלכם נמוך מכפי שבאפשרותכם לקבל. גם גובה הקצבה החודשית שיהיה באפשרותכם לקבל לא ישקף את מה שאתם משתכרים היום.
גם אם לא נהוג במקום העבודה שלכם להפריש לפנסיה מתוך המשכורת המלאה, דעו ש....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר מנורה מבטחים               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים