04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    ככה תגדילו את הפנסיה שלכם - פעולה אחת שווה
250 אלף שקל
    רונן טוב, משנה למנכ"ל מיטב דש: "המעסיקים לא מעבירים את העובדים לקרן פנסיה ברירת מחדל וזו פגיעה בעובדים"; דמי הניהול בקרנות האלו נמוכים, אבל המעסיקים שלכם לא דואגים לכם - למה?

מערכת Bizportal


בימים אלה התקיים דיון חשוב בוועדת הכספים בכנסת, דיון שנוגע לפנסיה של כולנו.
השאלה שתעלה בו היא האם להקדים את תאריך החובה שממנו ואילך המעסיקים יהיו חייבים להפנות עובדים לקרנות הפנסיה ברירת מחדל (עם דמי ניהול נמוכים), או לצאת במכרז לגופי פנסיה, מכרז שיוזיל את העלויות הקיימות של החוסכים בעשרות אחוזים.
המשמעות לכיס שלכם היא גדולה.  לפני כשנה בחר האוצר בשני מנהלי קרנות פנסיה שינהלו את קרנות הפנסיה ברירת מחדל. מדובר בקרנות פנסיה עם דמי ניהול נמוכים במיוחד. הקרנות האלו מאפשרות לחוסכים להוזיל את העלויות שלהם בעשרות אחוזים. בפועל, רק לשם המחשה - חוסך בן 30 שמרוויח 10 אלף שקל ברוטו יחסוך בקרן פנסיה ברירת מחדל 250 אלף שקל בדמי ניהול לעומת קרן פנסיה "רגילה". כלומר, יהיה לו 250 אלף שקל יותר מחוסך בקרן פנסיה אחרת.
הגופים המוסדיים שזכו בניהול קרנות הפנסיה ברירת מחדל היו מיטב דש והלמן אלדובי. באוצר חגגו את השקת הקרנות האלו וטענו שהם מיועדות לחוסכים החלשים - קרנות הפנסיה יכולות לקחת דמי ניהול של 6% מהפקדה ו-0.5% מהצבירה, אלא שבפועל לגופים החזקים במשק יש תנאים טובים יותר (חברות חזקות יכולות להתמקח מול גופי הפנסיה ולהוזיל עלויות). ומכאן, שדווקא העובדים במקומות פחות מסודרים, העובדים החלשים יותר משלמים את דמי ניהול הגבוהים.
קרנות הפנסיה ברירית מחדל באו לתקן את העיוות הזה. עם השקת הקרנות אמרו באוצר  שעל פי בדיקתם.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר ביזפורטל               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים