04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    מבוגרים יוכלו לממן ביטוח סיעודי
באמצעות החיסכון הפנסיוני
    הממונה על שוק ההון פרסמה את הפתרונות המוצעים לבעיית הביטוח הסיעודי: ביטוח לאורך כל החיים ולא רק לגיל מבוגר, וביטוח סיעודי למבוגרים שייפלטו מהביטוח הקבוצתי המוזל שיבוטל

רחלי בינדמן, כלכליסטדורית סלינגר, הממונה על שוק ההון פרסמה היום (ג') את הפתרונות המוצעים לבעיית הביטוח הסיעודי. הפתרונות מציעים שני סוגי ביטוח סיעודי קבוצתי - אחד ארוך טווח ואחד ביטוח סיעודי למבוטחים מבוגרים שייפלטו מהביטוח הקבוצתי המוזל של מקומות העבודה בתום 2017 כשזה יבוטל.

סלינגר מציינת כי הערכה ראשונית של עלות הביטוח למבוגרים מצביעה על עלות חד פעמית של כמה עשרות אלפי שקלים לכיסוי נאות (אם כי לא מפורט מהו אותו כיסוי נאות). סלינגר עוד מציינת בחוזר כי סכום זה יוכל להיות משולם מהחיסכון בקופת גמל או ממקור חיצוני שניתנת עבורו הטבת מס.
הביטוח הסיעודי ארוך הטווח צפוי להיכנס לתוקף בשנת 2017, ונועד לשמור על זכויות המבוטחים לאורך כל חייהם. זאת בניגוד לביטוח הקבוצתי הקולקטיבי הקיים שהוא לזמן מוגבל ואמור להיות זמין עבורם בגיל מבוגר. התוכנית מנצלת את כוח המיקוח של הקבוצה. התוכנית מתקנת את הליקויים בביטוח סיעודי קבוצתי לטווח קצר שהם התקשרות לתקופה קצובה, והאפשרות לשני הצדדים שלא לחדש את החוזה ביניהם.
 
ביטוח סיעודי למצטרפים מבוגרים יאפשר לצרף גברים ונשים בגילאים.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים