04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    חיסכון מופרז לפנסיה? יש דבר כזה -
והוא עלול לעלות לכם בתשלום מס מיותר
    בניגוד לתפיסה הרווחת לעיתים בציבור, כספים שהופקדו לקרן הפנסיה מחויבים במס במועד משיכתם - אלא אם קיים פטור מתאים ? למרבה השמחה קיימים פתרונות אפשריים לבעיה

אריאל כץ, דה מרקר


רבים לא מודעים לכך שהפרשה עודפת או מופרזת לפנסיה עלולה להוות טעות כלכלית המהווה "תאונת מס" משמעותית שתביא לתשלום מס מיותר, לצד אובדן נגישות לכספים שהופקדו לאורך שנים. למרבה השמחה קיימים פתרונות אפשריים לבעיה, ואלטרנטיבות אחרות לחיסכון ארוך טווח.

חיסכון לקופת גמל לקצבה - קרן פנסיה או ביטוח מנהלים - הוא כיום הדרך הנפוצה והשכיחה בישראל לחיסכון ארוך טווח - הצופה את תקופת החיים שלאחר הפרישה. המדינה מעניקה תמריצים לחיסכון מסוג זה בדמות הטבות מס בשנת ההפקדה, ואף קבעה חובה חוקית להפריש כספים לפנסיה, החלה ביחסי עובד מעביד החל ב-2008 ועל עצמאים החל ב-2017.

בניגוד לתפיסה הרווחת לעיתים בציבור, כספים שהופקדו לקרן הפנסיה אינם בהכרח פטורים ממס במועד משיכתם מהקרן. למעשה ההיפך הוא הנכון. נקודת המוצא היא שמשיכת הכספים מהקרן דווקא מחויבת במס, אלא אם קיים פטור מתאים המאפשר את משיכת הכספים ללא תשלום מס.

קיבלת הטבת מס היום? תשלם מס בעתיד

מפאת קוצר היריעה לא נציין את כל האפשרויות למשיכת הכספים בפטור ממס, אך נציין כי ככלל, מוענק פטור מלא ממס בגין כספים שהפקדתם אינה מזכה את החוסך בהטבת מס בשנת ההפקדה. כלומר, אם החוסך הפקיד כספים לפנסיה אך אינו זכאי בשל כך להטבה, למשל, בשל כך שהוא הפקיד מעל לתקרה המזכה בהטבה – הוא גם לא יהיה מחויב בעתיד בתשלום מס בעת משיכת הכספים.
לצד זאת מוענק פטור - שהוא לרוב חלקי בלבד ותלוי בפרמטרים רבים - בגין אותם כספים שעשויים לזכות את החוסך בהטבת מס בשנת ההפקדה. כלומר – אותם סכומים שהופקדו ושעשויים לזכות את החוסך בהטבת מס בשנת ההפקדה – יהיו במרבית המקרים, ולפחות...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים