04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    בזכות הרפורמה:
ההגמוניה של קרנות הפנסיה הגדולות נשברה
    קרנות הפנסיה הגדולות של מגדל, כלל והראל מדממות כספים לטובת המתחרות, בהובלת אלטשולר שחם והפניקס. הסיבה למפץ: החל מאפריל מעסיקים מחויבים לצרף עובדים חדשים, שלא בחרו אקטיבית קרן מסוימת, לקרנות הפנסיה המוזלות

רחלי בינדמן , אתר כלכליסט


רפורמת פנסיית ברירת המחדל של משרד האוצר, שאותה יזמה רשות שוק ההון בזמנה של הממונה הקודמת דורית סלינגר, שוברת את ההגמוניה של קרנות הפנסיה הגדולות. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי מתחילת השנה ועד סוף חודש יולי, קרן הפנסיה של בית ההשקעות אלטשולר שחם רשמה את היקף העברת הכספים הגבוה ביותר מהמתחרים - 993 מיליון שקל ליתר דיוק. זאת, אף על פי שמדובר בקרן פנסיה קטנה מאוד. הקרן מנהלת נכסים בהיקף של 5.6 מיליארד שקל בלבד והיא השביעית בגודלה בישראל.
בגלל התשואות: הצלחה מינורית לסבב הראשון

לפני כ־4 שנים, כשרפורמת פנסיית ברירת המחדל יצאה לדרך במכרז שבו נבחרו שתי קרנות פנסיה שהתחייבו לדמי ניהול מוזלים לכל מי שיצטרף אליהן בטווח של שלוש שנים מהזכייה, קרנות הפנסיה הגדולות, של מנורה, מגדל, כלל והראל, שחלשו על רוב מוחלט מכספי הציבור בשוק הפנסיה, לא התרגשו מהמהלך וטענו כי החוסכים יעדיפו את החוסן והיציבות של הקרנות הגדולות על פני הקרנות הקטנות.
ואמנם בסבב הראשון של הרפורמה, ההצלחה באמת הייתה מינורית, משתי סיבות....
החל מאפריל השנה התחולל המפץ הגדול של הרפורמה, כשלראשונה חוייבו מעסיקים לצרף את העובדים שלהם, שלא בחרו אקטיבית בקרן פנסיה מסויימת (רוב העובדים), לאחת הקרנות המוזלות.
מוקדם יותר, באוקטובר 2018, בוצע מכרז חדש ולהלמן אלדובי ומיטב־דש הצטרפו קרנות הפנסיה של פסגות ואלטשולר שחם, שהגדילו את האופציות שבפני המעסיקים.
ההצטרפות של אלטשולר שחם היתה מכוננת, שכן מדובר בגוף שבולט לטובה בתשואות שלו והצליח לצבור לעצמו שם כשהפך לגוף העיקרי שקלט...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים