04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    המכה הגדולה בפנסיה: ההכנסה שלכם תיחתך ב-50%
    מוכנים לירידה דרמטית ברמת החיים? החיסכון הפנסיוני שלנו סובל מבעיות רבות שגורמות לקצבה שנקבל להיות הרבה יותר נמוכה מכפי שציפינו. במקרים רבים מדובר אף בפגיעה ביכולת הקיום הבסיסית. כפי שכותב מבקר המדינה בדו"ח בנושא - אם המדינה לא תתייחס לנושא כבעיה לאומית, זה גם עלול להיות מאוחר מדי. האמת, לפחות לגבי חלק מהחוסכים זה כבר מאוחר מדי

אליצפן רוזנברג, אתר YNET


דו"ח מבקר המדינה שפורסם היום מציף מחדש את אחת הבעיות המרכזיות של החוסכים לפנסיה בישראל: למרות שנים של חיסכון, ספק אם נקבל קצבה ראויה בעת הפרישה. שלל גורמים פועלים לרעתנו, ומדינת ישראל לא פועלת מספיק כדי למזער נזקים.
בעת הפרישה לפנסיה הכסף שיעמוד לרשותנו יהיה קצבת הזקנה מהביטוח הלאומי שהיא כ-2,200 שקל בחודש - במקרה האופטימאלי ביותר (רבים יקבלו הרבה פחות, שכן קצבת הזקנה הבסיסית היא 1,530 שקל ובתוספת ותק ניתן להגיע ל-2,200 שקל), והחיסכון הפנסיוני שצברנו. מעטים הם בני המזל שהגיעו לגיל הפרישה עם חסכונות נוספים שיוכלו להוות מקור הכנסה עתידי נוסף.
החיסכון הפנסיוני אמור להיות המקור העיקרי לקיום העתידי שלנו, אך הוא כאמור, הולך ונשחק. תוחלת החיים ההולכת ומתארכת מדי שנה, גורמת לכך שהחיסכון שנצבר יצטרך להספיק להרבה יותר זמן משחשבנו וזה אומר שנקבל פחות כסף מדי חודש.
בנוסף, שוק ההון, שם מושקע רוב הכסף, מתעתע והתשואות שהוא מניב אינן יציבות, כך גם הריבית השוררת בישראל ובעולם מאז המשבר הכלכלי של 2008, שנמצאת בשפל. כל אלו משפיעים על החיסכון שלנו ואם לא די בכך, הרי שדמי הניהול שאנו משלמים במרוצת השנים נוגסים עוד בחיסכון - פגיעה שיכולה להסתכם בעשרות אלפי שקלים לאורך השנים.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים