04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    ליאור גילה בדרך הקשה שהביטוח הפנסיוני לא יעיל
    בגיל 38 ליאור נתקף באפילפסיה. רופאה תעסוקתית קבעה שהוא אינו כשיר יותר לנהיגה ואסרה עליו לחזור לעבודתו. בקושי רב הצליח למצוא עבודה ובשכר זעום. כשביקש לממש את הביטוח הפנסיוני ולהגיע בעזרתו להכנסה סבירה, הוא סורב. גם ביהמ"ש, בגיבוי המפקחת על הביטוח, לא שינה את רוע הגזירה

עו"ד חיים קליר, פורסם באתר YNET


בתום שירותו הצבאי עבר ליאור מועלם קורס לנהיגת רכב ציבורי כבד. עם קבלת הרישיון החל לעבוד כנהג אוטובוסים, משאיות ורכבי גרר. בהמשך הצטרף לקרן הפנסיה "מבטחים יותר" של תאגיד הביטוח מנורה.
ליאור היה משוכנע כי בכך הבטיח את עתידו. הוא היה סמוך ובטוח שמשרד האוצר המפקח על טיב הביטוחים הנמכרים בשוק דאג לכך שהמוצר הביטוחי שקנה הוא בעל ערך. אם חס וחלילה לא יוכל יותר לעבוד, כך חשב בתמימותו, מנורה תעמוד לצידו.
בגיל שלושים ושמונה תקפה את ליאור מחלת האפילפסיה. רופאה תעסוקתית קבעה שהוא אינו כשיר יותר לנהיגה ואסרה עליו לחזור לעבודתו. רופאי המכון לבטיחות בדרכים במשרד הבריאות פסלו לצמיתות את רישיון הנהיגה ששימש תנאי לפרנסתו והוא פוטר מעבודתו.
ליאור עשה כל מאמץ למצוא עבודה מתאימה אחרת אך ללא הועיל. בדוחק הצליח למצוא עבודה בעירייה בשכר של 4,500 שקל לחודש לעומת 8,500 שקל אותם הרוויח כנהג רכב גרר.
כמה טוב שרכשתי ביטוח פנסיוני, חשב ליאור בינו לבינו ופנה למנורה. אלא שכאן ציפתה לו הפתעה. מסלקי התביעות במנורה הודיעו לו שהרופאים שלהם קבעו חד משמעית שהוא לא איבד את יכולתו להשתכר כמקודם.
איך ייתכן שרופאי הביטוח קבעו שליאור כשיר לעבודה, ישאל כל אדם בר דעת, בעוד כל הרופאים המומחים שטיפלו בו קבעו שאיבד את כושר עבודתו ואפילו שללו לצמיתות את רישיון הנהיגה המהווה תנאי לפרנסתו.
התשובה פשוטה: רופאי הביטוח חיים ביקום מקביל המוכתב על ידי תאגידי הביטוח.     מדע הרפואה לא מחייב אותם. כך למשל יכולים רופאים מומחים מהמעלה הראשונה לקבוע שהחולה....

 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים