04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    עודף אקטוארי / גרעון / ריבית:
המילים הקטנות בביטוח עולות לכם כסף
    ירון שמיר, אתר ביזפורטל

עודף אקטוארי, גרעון דמוגרפי, ריבית תחשיבית - כולן מילים שגורמות לכם לדלג על מה שכתוב? כדאי שתחשבו שוב - זה עולה לכם כסף. בזמן האחרון נשמעים דיונים עמוקים ומעמיקים לגבי הריבית התחשיבית של קרנות הפנסיה, ומודגשת העובדה כי הריבית הקיימת היום בשוק גורמת לגרעון בקרנות הפנסיה.
לכאורה, מה לנו החוסכים הצעירים עם הגרעונות הללו?! הרי לחוסך בגיל 40 יש עוד כ-30 שנה עד שיתחיל לנצל את החסכון הפנסיוני ויקבל פנסיה. אז זהו, חשוב להבין שיש לזה משמעות גם לחוסכים הצעירים. מה המשמעות של עלויות ביטוח נמוכות? בשני הטורים הקרובים ננסה לתת כמה נקודות למחשבה ולנסות להסביר את המשמעויות של המשתנים שהזכרנו.
לחוסכים המפקידים באופן שוטף יש יתרונות רבים בהפקדה לקרן פנסיה על שאר האלטרנטיבות, אך חשוב לזכור שכבר כיום למעלה מ-50% מהחשבונות הקיימים בקרנות הפנסיה אינם חשבונות פעילים, אלא חסכונות מוקפאים אשר אין אליהם הפקדה שוטפת. חשוב מאד להבין כי לעמיתים מוקפאים בקרנות הפנסיה אין ביטוח ובמקרה פטירה ישולם לשארים סכום החסכון שנצבר כפנסיה.
מסתבר כי עצם העובדה שעמיתים אלו אינם נהנים מביטוח במקרה פטירה או נכות לא מונע מהם להשתתף בעלויות הביטוח. נסביר את הנקודה......
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר ביזפורטל               

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים