04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    להיות מובטל - בלי לפגוע בפנסיה
    על אף הפיתוי בעת עזיבת מקום עבודה, חשוב להבין שמשיכת כספי הפיצויים תקטין את החיסכון הפנסיוני, כולל התשואה שאותו סכום היה עשוי לצבור עד היציאה לפנסיה. לכן, כדאי לשקול ברצינות את ההשלכות לפני משיכת הפיצויים

ילנה לבייב, דה מרקר


שוק העבודה היום שונה מבעבר. צעירים רבים, במיוחד משכילים ועובדי תחום ההיי־טק, לא מוכנים להיות מועסקים בכל מחיר, לא מהססים להתפטר מעבודות ולעתים מעדיפים להיות מובטלים גם תקופות ארוכות עד שימצאו את משרת החלומות שלהם, הכוללת שכר ותנאים שהולמים את כישוריהם.
תקופת אבטלה יכולה להיות לא פשוטה מבחינה כלכלית, והתכנון לטווח הארוך חשוב. בתקופה שבה העובד לא מועסק, הפוליסה הפנסיונית שלו לא מקבלת הפקדות לחיסכון, והוא עשוי לאבד את הכיסויים הביטוחיים שלו ואלפי או עשרות אלפי שקלים — סכומים שהיו יכולים להיחסך בקרן הפנסיה או בביטוח המנהלים. יש כמה דרכים לצמצם את הנזק לפוליסה הפנסיונית בתקופת האבטלה:

1. שמרו על הכיסויים הביטוחיים
רוב החסכונות הפנסיוניים מתנהלים היום בשני מוצרים עיקריים — קרנות פנסיה וביטוחי מנהלים. שני סוגי המוצרים כוללים, לצד החיסכון הפנסיוני, כיסוי ביטוחי מפני מוות או אובדן כושר עבודה. בזמן העסקה מסודרת, הכיסויים האלה משולמים מדי חודש מתוך ההפקדות הפנסיוניות החודשיות שמעביר המעסיק. אך הפקדות אלה לא נעשות, כמובן, בתקופות של אבטלה.
כדי לא לאבד את הזכויות הפנסיוניות.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים