04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    לחסוך לפנסיה: אין פתרון קסם
    צבי סטפק, יו"ר מיטב דש, סוקר את הנעשה בשוק הפנסיוני בעשורים האחרונים, נוכח התארכות תוחלת החיים, הריבית האפסית, טעויות שעושים החוסכים וגורמים המביאים לשיעור תחלופה נמוך

מאת: צבי סטפק, פורסם באתר עדיף


חשיבות החיסכון לפנסיה תפסה בשנים האחרונות תאוצה ברמת התודעה של אזרחי ישראל. התקשורת, שסייעה בהעברת מסר החינוך הפיננסי, מילאה תפקיד חשוב ומבורך.
הסוגיה המשמעותית ביותר הינה הירידה הדרסטית הצפויה בהכנסת הפנסיונר בעת הפרישה ממעגל העבודה. הבעיה היא כלל עולמית. מקור הדאגה הינו בהתארכות תוחלת החיים במדינות מפותחות, בהן ישראל. אותו סכום שצבר לזכותו העובד במהלך שנות עבודתו צריך להספיק ליותר שנים, כך שהכנסתו החודשית תפחת במידה ניכרת והוא לא יוכל להמשיך ולקיים את שגרת חייו באותה רמת חיים שאליה התרגל בהיותו מפרנס.
הקושי בעת הפנסיה גובר מכיוון אחר שממעטים לדבר עליו. מחירי הדיור הכפילו עצמם בעשור האחרון והתרחקו מיכולת ההשגה של הדור הצעיר. בישראל קיימת תרבות של עזרה לדור הבנים או הנכדים, אולם כל סיוע מצמצם את יכולתו של הפנסיונר לעמוד ברמת החיים שאליה הורגל.
בנוסף בעולם התעסוקה, כפי שהתפתח בעשורים האחרונים, עובד משנה ביוזמתו או שלא ביוזמתו, לעתים קרובות יחסית, את מקום עבודתו. מכיוון שלא תמיד הוא מוצא מקום עבודה באופן מיידי, הוא מושך את פיצויי הפיטורין, בדרך כלל מבלי להיות מודע לכך ש....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר עדיף              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים