04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

פנסיה: כיצד להסתגל לחיים לאחר פרישה?
מערכת BEOK, פורטל בריאות יופי ורפואה
 
 

פנסיה נשמעת לחלקנו כמו חלום מתוק. אמנם פנסיה מבטיחה שפע של זמן פנוי, אולם לא כל הגימלאים יודעים כיצד לנצל את שעות הפנאי החדשות וחלקם אף מתמודדים עם תחושות קשות של שעמום וחוסר תועלת

המילה פנסיה מעלה בנו אסוציאציות מופלאות של להיות בחופשה כל הזמן, לישון עד מאוחר, לטייל בעולם ולהתפנות לתחביבים ישנים שהזנחנו במרוצת שנים. כל השנים עבדנו קשה והנה הגיע זמן לנוח על זרי דפנה וליהנות מפירות העבודה הקשה. אולם גמלאים שיוצאים לפנסיה, בין אם מדובר מבחירה ובין אם מדובר על פרישה כפויה, מוצאים שלא פשוט להסתגל לחיים החדשים ללא שעות העבודה הארוכות שממלאות את היום. חלק מהגמלאים מתמודדים עם תחושות קשות של שעמום ודיכאון, חלקם אף חשים שאינם תורמים או מועילים לחברה. הנה כמה טיפים כיצד להסתגל לחיים בפנסיה:

היערכו כלכלית לפנסיה

הדרך היחידה לשמר את החסכונות לאורך זמן ולחיות ברמת חיים סבירה היא ליצור תקציב. בזמן פנסיה, ההוצאות וסדרי העדיפויות שלכם משתנים ויש להיערך לכך. כדאי להיעזר בשירותיו של יועץ פיננסי לשם בניית תקציב.

אחד היתרונות של להיות גמלאי היא הזכות ליהנות משפע של הנחות במוסדות תרבות, בתי קולנוע ותחבורה ציבורית ועוד. כדאי לבדוק אילו הטבות מקנה לכם הפנסיה.

כמשפחה, היה צורך בבית גדול עם חדרי שינה רבים. כעת כשהילדים בגרו ועזבו את הבית, כדאי לשקול למכור את הבית ולעבור לדירה קטנה יותר. תחזוקה של בית גדול היא הוצאה לא מבוטלת ומיותרת בגילאים מבוגרים. כדאי גם להחליף את המכונית המשפחתית זוללת הדלק במיני חסכונית שתאפשר לכם להתנייד בעיר.


שתפו אנשים בידע שלכם

גם אם לא עסקתם בהוראה כשעבדתם, עדיין תוכלו להקדיש זמן ללימוד של ילדים או מבוגרים. כגמלאים יש ערך רב לידע שצברתם במרוצת השנים. תוכלו לייעץ לבעלי עסקים קטנים, להעביר הרצאות וחוגים, ללמד עולים חדשים בהתנדבות ועוד.


למדו משהו חדש

אף פעם לא מאוחר ללמוד משהו חדש. כאנשים בוגרים הקדשתם זמן רב למשפחה ולקריירה. תקופת הפנסיה היא הזמן האידיאלי להרחיב את ההשכלה שלכם וללמוד משהו חדש, בלי להתחשב בשיקולים של עד כמה הלימודים הללו יועילו לכם לקריירה. מוסדות לימוד רבים מקיימים תכניות לימוד מיוחדות לבני גיל הזהב. חלק מהאוניברסיטאות מאפשרות ......
 

לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר BEOK


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333  

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים