04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הפנסיה שלנו זה כסף או נכס?
    כולם נוגסים בכסף שלכם, מספרים לנו שאם נחסוך נוכל לחיות בכבוד בפנסיה. כל אחד מאיתנו חוסך בדרך אחרת. מנכ"ל לי מרשל, שי ניסים: "את הפנסיה השנים שוחקות עד דק, אבל את ההשקעה הזאת - השנים רק משביחות"

אתר וואלה!

לכל אחד מאתנו יש סכום כסף מוגבל שהוא מקבל מדי חודש, וצריך להחליט מה לעשות איתו: חלק ממנו יילך לאוכל. חלק לתחבורה. חלק יילך על פינוקים ומותרות, אם יש מספיק. וחלק יילך לחסכונות, אם בעל הכסף הוא אחראי וצופה אל העתיד. השאלה הנשאלת היא - לאילו חסכונות ננתב את הכסף שלנו?
רוב האנשים מביטים על ההכנסה העודפת שלהם וחושבים שהכי טוב - זה להכניס אותה לבנק. ככה היא שוכבת במקום בטוח, עושה תשואה מסוימת, ואיi הפתעות בדרך. אחרים, אמיצים יותר, הולכים לבורסה ורוכשים מניות. אבל יש חסכון אחד שכל אחד ואחד מהשכירים בישראל חוסך, בין אם הוא רוצה ובין אם לא - הפנסיה.
במקור, חסכון הפנסיה זה לא רעיון כל כך רע: הוא מעין תעודת ביטוח לעתיד, ומבטיח שאם נשים בקרן מדי חודש כמה מאות שקלים, כשנפסיק לעבוד נקבל מדי חודש סכום כסף נדיב שיאפשר לנו להזדקן בכבוד. אלא שבפועל, כולנו כבר יודעים שזה לא ממש המצב: כל הסימנים מראים שכשתגיעו לגיל הפנסיה - הכסף שתקבלו מדי חודש לא יספיק לכם בכלל.
מה שקורה לקרנות הפנסיה הוא שהן נשחקות. מה זה אומר? זה אומר כמה דברים. הראשון שבהן הוא שאתם חוסכים היום, בשביל ההוצאות של מחר. ככל שעובר הזמן, הכול מסביבנו מתייקר, אבל מספר השקלים שבחסכון שלכם לא גדל באותו קצב. לא, מספר השקלים נשאר אותו דבר, הוא פשוט יכול לקנות הרבה פחות.
הדבר השני שקורה הוא שהפנסיה שלכם תלויה בשווקים, שהם בלתי צפויים ותנודתיים. בכל פעם שיש נפילה בשווקים....


 
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר וואלה!             

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים