04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    החיסכון שלכם: סוכן ביטוח מול יועץ פנסיוני
    עולם הפנסיה הוא סבוך ומבלבל ולעתים אנו נדרשים לייעוץ מקצועי על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה. האם ייעוץ של סוכן ביטוח לגבי הפנסיה הוא באמת בחינם והיכן ניתן למצוא יועצי פנסיה אובייקטיבים

אבי אייכלר, כלכליסט    


עולם הביטוח והפנסיה, כידוע לרובנו, הינו סבוך ומבלבל ואם נודה על האמת אז אנחנו "מרימים ידיים" מראש בפני כל ניסיון להבינו בעצמנו או בעזרת גורם מקצועי. אנחנו פוטרים כל ניסיון כזה בכך שבלאו הכי לא נבין מאום ממה שייאמר לנו, וגם אם כן, אין לנו כל השפעה על הפנסיה שלנו. עם תפיסת עולם כזו אנו אמורים לדאוג לפנסיה שלנו וזה, ללא ספק, מטריד.
בכל זאת, אילו אפשרויות עומדות בפנינו אם נרצה לקבל החלטה שתתאים לנו ושתשרת את החיסכון הפנסיוני שלנו? הדרך המסורתית והמקובלת ביותר הינה לפנות לסוכן הביטוח שלנו, זה שהכרנו באופן אישי ממקום עבודה, קרוב משפחה או אולי מהמילואים, ולבקש את עזרתו. לסמוך עליו להציע לנו את תוכנית הביטוח והפנסיה הכדאית ביותר עבורנו, ואנו אפילו לא שואלים האם השירות שאנו מצפים לקבל עולה לנו כסף? וכמה? או שאולי זה בחינם, האם יש דבר כזה בעולם המודרני שניתן שירות עסקי ללא תמורה? איננו שואלים אף את השאלה הפשוטה והטריוויאלית ביותר - מה יוצא לסוכן מזה?
במציאות הפנסיונית הקיימת, הסוכן שעליו אנו סומכים מקבל את גמולו מעצם מכירת המוצר הפנסיוני. התקבול לא יוצא מכיסנו ישירות אליו אלא דרך "צינור" מעבר שהוא חברת הביטוח או קרן הפנסיה שאליה נצטרף לאחר שנקבל את המלצתו המקצועית לגבינו. אנו צריכים לתהות מדוע נתקל לעתים בהמלצת סוכן להצטרף לתוכנית חדשה, בניהול גוף פנסיוני שונה מזה שכבר יש ברשותנו גם אם בזמנו הצטרפנו לתוכנית אחרת שעליה המליץ אותו הסוכן. המלצה עשויה להיות מלווה בנימוק שהמוצר החדש טוב וכדאי יותר מקודמו, אבל את זה כבר שמענו מספר פעמים עבר, וגם נשמע זאת בפעם הבאה כשנרצה הצעתו של סוכן אחר. הסיבה לכך הינה פשוטה למדי: בכדי שהסוכן יתפרנס הוא חייב לבצע מכירה, זה מקור גמולו, ולכן המלצה של להותיר את המצב הנוכחי על כנו, הינה נדירה במיוחד.
יתר על כן, התגמול של הסוכן מהגוף עליו הוא ימליץ לנו לרכוש את התוכנית משתנה מסוג מוצר אחד למשנהו....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט               
                  
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים