04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    חוק פנסיה חובה לעצמאיים: כל מה שצריך לדעת
    כניסתו לתוקף של חוק פנסיה חובה לעצמאיים בינואר 2017, עוררה בקרב עצמאיים רבים לא מעט שאלות וגם חששות. מהו גובה ההפקדה ובמה הוא תלוי? האם יש הטבות מס נלוות? האם זה נחשב כהוצאה מוכרת? והכי חשוב, היכן מומלץ להפקיד את הכסף? כל הפרטים בפנים

Family Guide בשיתוף אקוויטי


כניסתו לתוקף של חוק פנסיית חובה לעצמאיים בינואר 2017, עוררה בקרב עצמאיים רבים לא מעט שאלות וגם חששות. מהו גובה ההפקדה ובמה הוא תלוי? מה עושים במצב של אבטלה? האם יש הטבות מס נלוות או בקיצור, האם זה נחשב כהוצאה מוכרת? והכי חשוב, היכן מומלץ להפקיד את הכסף?
אופיר ציון, מנכ"ל ובעלים של אקוויטי פתרונות פנסיוניים, עשה לנו קצת סדר בדברים. ראשית, כדי להבין מי צריך להפקיד, מוטב להבין קודם מי לא חייב בהפקדה- עצמאיים שטרם מלאו להם 21, עצמאיים שטרם חלפו 6 חודשים מהמועד שבו נרשמו לראשונה לפי חוק מע"מ, עצמאי שמלאו לו 55 שנים ביום החלת החוק, או עצמאי שהגיע לגיל פרישה מוקדמת - 60.
על כל שאר העצמאיים חלה חובה להפקיד בקופת גמל לקצבה (פנסיה) בהתאם לשכר הממוצע שלהם. על חלק ההכנסה עד לגובה מחצית השכר הממוצע במשק (שמ"ב) צריך להפקיד – 4.45 אחוזים ועל חלק ההכנסה שבין מחצית השמ"ב לבין גובה השמ"ב נדרש להפקיד – 12.55 אחוז. יש להפקיד את הכספים של כל שנת מס עד תום שנת המס שבגינה מבצעים אותה. חובת ההפקדה חלה גם על כל עצמאי שהוא גם שכיר, אך הם רשאים להפחית מהסכום שחייב לשלם עצמאי את הסכומים שהופקדו ממשכורתו של כשכיר. שכיר שמרוויח מעל השמ"ב והוא גם עצמאי לא צריך להפקיד לפנסיית חובה כעצמאי.

מה עושים במצב של אבטלה?

כל עצמאי זכאי למשוך חלק מהסכומים שהפקיד כפטורים ממס במצב של אבטלה אשר מוגדרת לפי המצבים הבאים:....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר Family Guide              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים